Rozmowy o czystym powietrzu w Starostwie

Rozmowy o czystym powietrzu w Starostwie

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z udziałem wójtów i burmistrzów z miast i gmin Sądecczyzny, dotyczące podejmowania działań związanych z poprawą jakości powietrza w regionie.

 

W czasie jego trwania Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie omawiali takie programy jak "Stop smog", "Czyste powietrze" i "Mój prąd". 

 

Starosta Marek Kwiatkowski podkreślił, że na terenie Sądecczyzny znajdują się gminy uzdrowiskowe, które przyciągają kuracjuszy i turystów, dlatego walka o czyste powietrze w regionie ma tak szczególne znaczenie. Zdarza się, że czasami na Sądecczyźnie jest większe stężenie pyłów i innych zanieczyszczeń niż przykładowo w Krakowie.

 

Spotkanie zostało zainicjowane przez Arkadiusza Mularczyka, który już wcześniej promował rządowe programy w powiatach nowotarskim i tatrzańskim.

 

Zdaniem posła w działania związane z poprawą jakości powietrza powinny być zaangażowane wszystkie samorządy, bo tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.

 

SPNS, Fot. Paweł Szeliga

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować