Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Rozpoczął się ostatni etap prac modernizacyjnych w budynku dawnej szkoły w Bukowcu

Rozpoczął się ostatni etap prac modernizacyjnych w budynku dawnej szkoły w Bukowcu

Wiele wskazuje na to, że nowa siedziba warsztatów terapii zajęciowej w Bukowcu będzie gotowa z początkiem przyszłego roku. Prace remontowe wewnątrz obiektu zostały już rozpoczęte, a ich finał powinien nastąpić do połowy grudnia.

 

Do przetargu na wykonanie prac remontowych przystąpiło sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Nowego Sącza, której w efekcie powierzono realizację zadania. Prace, których koszt przekroczy 217 tys. zł, w części zostaną sfinansowane ze wsparcia pozyskanego przez gminę z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ich zakres obejmuje m.in. wymianę posadzek, malowanie ścian, urządzenie nowej toalety, a także montaż nowego oświetlenia oraz wymianę drzwi.

 

Zgodnie z warunkami określonymi w przetargu prace powinny zostać zakończonego do 15 grudnia. Potem nastąpią wymagane odbiory techniczne i – o ile nic nie stanie na przeszkodzie – obiekt będzie do dyspozycji uczestników warsztatów terapii zajęciowej od nowego roku.

 

Przypomnijmy, że dotychczas WTZ korzystają tymczasowo z budynku w Korzennej, w którym swoją siedzibę miał wcześniej bank.

 

Źródło i fot. Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować