Pogoda - Sądeckie.pl4

Dzisiaj jest: 04. 03. 2021
Do końca roku: 302 dniRusza projekt Galicyjskie Eksploracje

Rusza projekt Galicyjskie Eksploracje

Fundacja Szansa dla Niewidomych we współpracy z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz Stowarzyszeniem Dobrze realizuje projekt Galicyjskie Eksploracje, w formie cyklu czterech twórczych warsztatów, organizowanych w pracowniach Miasteczka Galicyjskiego: u garncarza, zegarmistrza, w aptece i u fryzjera. Warsztaty te pozwolą osobom z dysfunkcjami wzroku wyobrazić sobie życie na przełomie XIX i XX wieku. 

 

Wizyty zostaną zarejestrowane w zaawansowanej technologii binauralnej. Finałem projektu będą cztery spotkania na platformie zoom, realizowane od listopada do grudnia, podczas których zaprezentowane zostaną kolejne części powstałego w ten sposób słuchowiska.

 

Podczas premierowych emisji słuchowiska zaprezentowane będą filmy instruktażowe, pozwalające na samodzielne wykonanie przedmiotów związanych z tematyką spotkań, z wykorzystaniem łatwo dostępnych materiałów i składników.

 

Spotkanie on-line stanie się okazją do promocji dostępnych obiektów muzealnych (takich jak Miasteczko Galicyjskie), zachęceniem osób z niepełnosprawnościami do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz poszukiwania interesujących obiektów muzealnych.

 

***


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować