Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Ruszył II etap konkursu Turystyczne Skarby Małopolski 2021

Ruszył II etap konkursu Turystyczne Skarby Małopolski 2021

Organizatorzy zachęcają do głosowania na najciekawsze miejscowości, atrakcje i obiekty turystyczne Małopolski, zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu Turystyczne Skarby Małopolski. A jest z czego wybierać, wśród ponad 100 kandydatur odnajdziemy zarówno miejsca popularne i uczęszczane przez turystów, jak i te bardziej kameralne lub jeszcze nieodkryte. Na swoich faworytów w 6 kategoriach konkursowych można oddać głos do 21 września br.

Małopolska to region wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, od unikatowych na skalę światową skarbów kultury i dziedzictwa oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów, po niepowtarzalną ofertę turystyki aktywnej, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne i wyśmienitą kuchnię. Ta wyjątkowa oferta turystyczna sprawia, że do Małopolski rok rocznie przyjeżdżają rzesze turystów.


Ideą konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw turystycznych.


Poprzednie edycje konkursu pokazują, że cieszy się on dużym zainteresowaniem zarówno wśród zgłaszających kandydatury, jak i głosujących internautów. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych ponad 100 miejsc, obiektów, atrakcji turystycznych, nie tylko popularnych i często odwiedzanych, ale również tych mniej znanych, nieoczywistych. To udowadnia, że miejsc jeszcze nie do końca odkrytych jest w Małopolsce wiele.


2 września ruszył II etap konkursu Turystyczne Skarby Małopolski 2021, w ramach którego możemy wspólnie odkryć kolejne turystyczne Skarby Małopolski, głosując na swoich faworytów w 6 kategoriach konkursowych, spośród:
  • 18 kandydatur w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna”
  • 9 kandydatur w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny”
  • 13 kandydatury w kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne”
  • 41 kandydatur w kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”
  • 10 kandydatur w „Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi”
  • 10 kandydatur w kategorii „W gościnie- oferta kulinarna”

Głosowanie potrwa do 21 września br. Zwycięzców konkursu poznamy już w październiku.


Nie bez powodu Małopolska to miejsce, w którym można zachwycić się wyjątkowymi krajobrazami, zabytkami a także aktywnie spędzić czas wolny. W ramach konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”, w oparciu o rekomendacje internautów po raz kolejny mamy okazję poznać nowe, ciekawe miejsca lub spojrzeć na znane nam już atrakcje z zupełnie innej perspektywy. Odkrywajmy wspólnie Turystyczne Skarby Małopolski – zachęca Iwona Gibas z zarządu województwa.

Jak można zagłosować?

Głosowanie odbywa się online, poprzez stronę www.konkurs.visitmalopolska.pl. Aby oddać głos należy wypełnić i wysłać formularz, a następnie kliknąć w link aktywujący, który zostanie wysłany na wskazany adres e-mail.


Przypomnijmy, że konkurs Turystyczne Skarby Małopolski organizowany jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.


Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.


Wszyscy Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.


Zagłosować można tutaj.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować