Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Ruszył nabór wniosków dla małopolskich gmin do programu „Odkrywam Małopolskę” 2021

Ruszył nabór wniosków dla małopolskich gmin do programu „Odkrywam Małopolskę” 2021

Małopolska inspiruje, pobudza wyobraźnię, sprawia, że każdy czuje się tutaj wyjątkowo. Jest to region niezwykły, zachwycający różnorodnymi i ciekawymi formami przyrody. Jednocześnie można w nim odnaleźć zabytki wszystkich epok, różnorodne style architektoniczne, zaskakujące budowle skrywające w swych murach fragmenty wcześniejszych budynków i ukryte pośród współczesnej zabudowy perełki z dawnych wieków.

Już od września, dzięki II edycji programu „Odkrywam Małopolskę” dzieci i młodzież z małopolskich szkół podstawowych będą mogły się znowu o tym przekonać. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył w tym roku blisko 1,5 mln zł.


Program „Odkrywam Małopolskę”, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie realizowany we współpracy z małopolskimi gminami. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest organizacja krajoznawczo-turystycznych wycieczek, trwających od 1 do 3 dni, w których dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w okresie od września do grudnia br. Warto podkreślić, że wycieczki będą miały miejsce wyłącznie na terenie naszego województwa. Nabór wniosków potrwa do 30 lipca br.


Pula środków przeznaczonych na realizację tego przedsięwzięcia to blisko 1,5 mln zł, z czego Województwo Małopolskie pokryje do 70% kosztów wyjazdów, a pozostałe minimum 30% będzie pochodzić ze środków gminnych.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małopolskich gmin zdecydowaliśmy o kontynuacji programu „Odkrywam Małopolskę”, który w roku 2020 spotkał się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Dzięki wsparciu samorządu województwa w ubiegłym roku z wycieczek skorzystały dzieci i młodzież z 57 gmin. Warto też pamiętać, że wsparcie uzyskali także przewoźnicy, przewodnicy, właściciele obiektów noclegowych oraz instytucje kultury i nauki działające na terenie naszego województwa, co w dobie pandemii Covid-19 było szczególnie istotne – mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.


Pomoc finansowa na realizację projektu, zostanie udzielona małopolskim gminom na podstawie stosownej uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego.


Informacje i dokumenty do pobrania TUTAJ.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować