Są już dostępne dwa nowe bezpłatne projekty domów

Na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego dostępne są dwa nowe projekty dużych domów. Łącznie bezpłatnych projektów jest już 8, a docelowo będzie ich 22. To prace, które zwyciężyły w konkursie na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2.

Są już dostępne dwa nowe bezpłatne projekty domów

Udostępniliśmy dwa kolejne projekty domów jednorodzinnych o powierzchni użytkowej 120 m2. W sumie w katalogu Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego jest ich już osiem, a kolejne są w fazie opracowania – wszystkie do szybkiego pobrania bez żadnych opłat i formalności. Nasze projekty wyraźnie nawiązują do tradycyjnej, polskiej architektury, a do ich realizacji wystarczą powszechnie dostępne technologie budowlane. Jestem pewna, że będą się one cieszyły dużym zainteresowaniem inwestorów i już wkrótce rodziny w całym kraju potwierdzą w praktyce, że są w pełni funkcjonalne i przemyślane – powiedziała Marlena Maląg, Minister Rozwoju i Technologii.


Zgodnie z zapowiedziami sukcesywnie zwiększamy liczbę bezpłatnych projektów na naszej stronie internetowej. Docelowo będzie ich 22. Natomiast wszystkich bezpłatnych projektów domów, udostępnionych na stronie GUNB, jest już 91. Są to projekty domów do 70m2 i domów rekreacyjnych, a także domów dużych, które są odpowiedzią na potrzeby większych rodzin – podsumowała Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.


Udostępnione na stronie gunb.gov.pl dwa nowe projekty dużych domów o powierzchni 120 m2 to tradycyjne domy dla 4-osobowej rodziny. Są to:

  • K2Koncept 120
  • K2Koncept 120 (wariant II)


Zgodnie z założeniem konkursu na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2 projekty zapewniają m.in. uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostej realizacji czy optymalizacji kosztów budowy. Tym samym mają spełniać typowe oczekiwania 4-osobowej rodziny.


Projekty odznaczają się uniwersalną formą architektoniczną, która pozwala na łatwą adaptację budynku do lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Oznacza to, że udostępnione projekty mogą być dostosowane m.in. do obowiązujących przepisów czy potrzeb danej działki, które wynikają z lokalnych uwarunkowań przestrzennych występujących, np. na terenach górskich.


Aby skorzystać z projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z katalogu projektów.


Źródło: MRiT

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować