Sądeccy policjanci angażują się w pomoc obywatelom Ukrainy

Sądeccy policjanci angażują się w pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekają ze swojej ojczyzny objętej działaniami wojennymi.

Sądeccy policjanci angażują się w pomoc obywatelom Ukrainy

W poniedziałek pomogli ukraińskim rodzinom bezpiecznie dotrzeć do miejsca zakwaterowania na terenie gminy Muszyna. Delegowani funkcjonariusze na granicy polsko-ukraińskiej wspierają miejscowe służby, a także włączają się w prowadzone w komendzie zbiorki żywności, artykułów higienicznych oraz środków opatrunkowych i dezynfekujących.


Do naszego kraju cały czas docierają osoby, które w obawie o życie swoje i swoich najbliższych uciekają przed wojną. W poniedziałek wieczorem (tj. 28 lutego br.) bezpieczne schronienie na Sądecczyźnie znalazła spora grupa mieszkańców Ukrainy, głównie kobiet i dzieci. W sprawnym dotarciu do ośrodka wypoczynkowego na terenie gminy Muszyna pomogli sądeccy policjanci ruchu drogowego, którzy eskortowali dwa autokary i busa z sąsiadami zza wschodniej granicy.


W obliczu tak trudnej sytuacji, w jakiej znajdują się teraz Ukraińcy, liczy się każda pomoc. Policjanci i pracownicy sądeckiej komendy otworzyli swoje serca i chętnie wspierają akcję zorganizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem IPA Region Nowy Sącz, przekazując żywność i artykuły higieniczne. Zbierane są również środki opatrunkowe i dezynfekujące dla służb ukraińskich, a tę akcję w sądeckiej jednostce koordynuje Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Również NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego zachęca do wpłat pieniężnych na specjalne konto bankowe. Zebrane środki finansowe zostaną przeznczone na zakup artykułów niezbędnych dla policjantów z Obwodu Lwowskiego.


Funkcjonariusze z Nowego Sącza zostali oddelegowani razem z innymi policjantami Małopolski w rejon granicy polsko-ukraińskiej, gdzie dbają o bezpieczeństwo i wspomagają miejscowe służby. Na Podkarpaciu jest też służbowy autokar sądeckiej Policji, który z przejść granicznych przewozi obywateli Ukrainy do miejsc, w których mogą uzyskać pomoc i schronienie. Z kolei na Sądecczyźnie policjanci m.in. prowadzą kontrole dworców, jak również są w stałym kontakcie z zarządami obiektów, w których przebywają Ukraińcy.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować