Sądecczyzna: Oszuści znowu dali o sobie znać. Uwaga na osoby podszywające się pod funkcjonariuszy Policji lub pracowników banku

Dzisiaj, sądecka Policja ostrzega przed próbami wyłudzenia pieniędzy przez osoby podszywające się pod funkcjonariuszy Policji lub pracowników banku.

Sądecczyzna: Oszuści znowu dali o sobie znać. Uwaga na osoby podszywające się pod funkcjonariuszy Policji lub pracowników banku

Oszuści kontaktują się z mieszkańcami Sądecczyzny, tworząc fałszywe scenariusze: np., że ich oszczędności są w niebezpieczeństwie, że ich konto bankowe zostało zhakowane, że policjanci potrzebują ich współpracy w tajnej operacji. Wszystkie te opowieści mają jeden cel – skłonić ofiary do szybkiego oddania PIENIĘDZY!!!


Pamiętajmy, że oszuści nieustannie zmieniają i dopasowują swoje metody do okoliczności i informacji, które uzyskują od rozmówców.


W związku z licznymi próbami oszustw sądeccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność!

  • W momencie, gdy ktoś, podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta, pracownika banku itp. będzie żądał pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć taką rozmowę telefoniczną!
  • Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich (trzeba pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego!). Zawsze potwierdzajmy taką „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście z osobą, za którą podaje się rozmówca - wystarczy wykonać jeden telefon, aby uchronić swoje oszczędności.
  • Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie wpuszczać ich do domu czy mieszkania. Nie podajmy również haseł i loginów do bankowości mobilnej ani nie przelewajmy pieniędzy na wskazane konto bankowe.
  • Dajmy sobie czas do namysłu. Nie działajmy w pośpiechu.
  • Gdy pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję, dzwoniąc pod numer 112.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować