Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Sądecczyzna: Policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne na terenie dużych placówek handlowo-usługowych

Sądecczyzna: Policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne na terenie dużych placówek handlowo-usługowych

W trakcie tych działań mundurowi sprawdzają m.in. czy klienci sklepów, pracownicy oraz osoby zarządzające wielkopowierzchniowymi obiektami, stosują się do aktualnych obostrzeń i obowiązujących zasad sanitarnych.


W związku z ponownym otwarciem galerii handlowych i wielkopowierzchniowych sklepów ruszyły wzmożone kontrole tych placówek. Sądeccy policjanci, również przy współpracy z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu, sprawdzają, czy klienci używają maseczek ochronnych i zachowują dystans społeczny.

 

Funkcjonariusze zwracają także uwagę na prawidłowe oznakowanie w sklepach, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym sklepie. Patrole kontrolują przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych nie tylko przez klientów, ale również przez pracowników tych placówek.

 

W trosce o zdrowie swoje i swoich bliskich należy stosować się do aktualnych zasad sanitarnych. Osoby, które nie respektują tych przepisów będą musiały liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

 

Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować