Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniSądecczyzna. 26 nowych zakażeń koronawirusem i kolejna ofiara śmiertelna w powiecie

Sądecczyzna. 26 nowych zakażeń koronawirusem i kolejna ofiara śmiertelna w powiecie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 20 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 tj, a w mieście Nowy Sącz 6. Niestety jest też kolejna ofiara śmiertelna wirusa w powiecie. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 2 nowe zachorowania oraz pojawiła się trójka ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 77 osób. To 31 kobiet i 46 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (19 osób), nowotarskiego (8 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu dąbrowskiego, krakowskiego, oświęcimskiego (po 3 osoby), limanowskiego, olkuskiego, suskiego, wielickiego, myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3535 osób.


Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 3 osób. To 1 kobieta i 2 mężczyzn, w wieku od 59 do 79 lat z powiatów: suskiego, bocheńskiego i nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 64.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 5 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 3 do 83 lat, z powiatu limanowskiego i myślenickiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby), oraz Krakowa i powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1681 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, Fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować