Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

Sądecka Biblioteka Publiczna dołączyła do projektu czytelniczego "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Sądecka Biblioteka Publiczna dołączyła do projektu czytelniczego "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Sądecka Biblioteka Publiczna dołączyła w tym roku do grona bibliotek realizujących projekt czytelniczy Instytutu Książki "Mała Książka - Wielki Człowiek".

 

28 października br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyła się konferencja prasowa z udziałem Zastępcy Prezydenta Nowego Sącza Magdaleny Majki, dyrektora Sądeckiej Biblioteki Publicznej, Anny Kosowskiej-Zgrzeblak (koordynującej tę akcję w SBP) oraz Anny Łukaszczyk wraz z synem Samuelem - przedszkolakiem, który bierze udział w projekcie.

 

Na konferencji przedstawione zostały założenia projektu, a wszyscy młodzi czytelnicy zaproszeni do wzięcia w nim udziału.

 

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę (Oddział dla Dzieci i Młodzieży lub filię osiedlową) otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

 

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

 

Źródło: Sądecka Biblioteka Publiczna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować