Pogoda - Sądeckie.pl4

Dzisiaj jest: 04. 03. 2021
Do końca roku: 302 dniSądecki MPK ma nowoczesną myjnie

Sądecki MPK ma nowoczesną myjnie

Dzisiaj do użytkowania została oddana nowoczesna myjnia dla pojazdów MPK zlokalizowana na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Wyspiańskiego 22.

 

Podczas otwarcia obiektu prezydent Ludomir Handzel wspomniał o kolejnych inwestycjach sądeckiego MPK, które są w toku oraz w fazie projektowania i dokumentacyjnej. Mowa o dedykowanej hali dla autobusów z napędem gazowym oraz o nowym dworcu przesiadkowym, który ma powstać przy Bulwarze Narwiku.


Ponownie jestem w Sądeckim MPK. Cieszę się, że nie tylko w mieście trwa ofensywa inwestycyjna, ale również w spółkach miejskich, których właścicielem jest miasto Nowy Sącz. Dzisiaj kolejna inwestycja, którą oddajemy. To myjnia zlokalizowana na terenie zajezdni sądeckiego MPK przy ul. Wyspiańskiego 22. Cieszę się, że w toku są także kolejne projekty tj. specjalnie dedykowana hala dla autobusów z napędem gazowym, bo takie są wymogi oraz inwestycja, która jest w fazie projektowania, dokumentacyjnej, czyli nowy dworzec przystankowy, przesiadkowy MPK, który będzie zlokalizowany na Bulwarze Narwiku. Cieszę się, że prace postępują i widać zmianę jakościową, również w obsłudze naszych autobusów - powiedział prezydent.

 

Prezes MPK Jerzy Leszczyński podziękował prezydentowi za dodatkowe pieniądze na realizację kolejnych inwestycji w sądeckim MPK.

 

Chciałem podziękować prezydentowi za te dodatkowe pieniądze. 1,2 mln to są ekstra pieniądze dla naszej spółki. One nie wynikają z naszej bieżącej działalności, z rekompensaty, która jest nam wypłacana corocznie. To my jako zarząd zwróciliśmy się do prezydenta w miesiącach wiosennych o dodatkowe pieniądze. Wyznaczyliśmy sobie tutaj bardzo potrzebne trzy cele. Te, które zaakceptował prezydent, czyli myjnia, hala dedykowana pod autobusy gazowe i budowa dworca przesiadkowego. Dziękuję za te ekstra pieniądze. Wydamy je zgodnie z przeznaczeniem - powiedział prezes MPK Jerzy Leszczyński.

 

Na koniec odbyło się pierwsze oficjalne mycie autobusu, które trwało 6 minut. 

Sądecki MPK ma nową myjnie Sądecki MPK ma nową myjnie Sądecki MPK ma nową myjnie Sądecki MPK ma nową myjnie Sądecki MPK ma nową myjnie Sądecki MPK ma nową myjnie Sądecki MPK ma nową myjnie Sądecki MPK ma nową myjnie

Fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować