Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Sądecki policjant, st. sierż. Jacek Łukasik wyróżniony Srebrnym Krzyżem Małopolski

Sądecki policjant, st. sierż. Jacek Łukasik wyróżniony Srebrnym Krzyżem Małopolski

Policjant Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, st. sierż. Jacek Łukasik otrzymał Srebrną Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Funkcjonariusz odebrał wyróżnienie w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu.

Choć sądecki policjant odznakę otrzymał pod koniec 2019 roku, z uwagi na pandemię koronawirusa jej wręczenie zostało przesunięte na późniejszy termin. 16 stycznia br. w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbyło się spotkanie, podczas którego st. sierż. Jacek Łukasik został uhonorowany Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski. To wyróżnienie przyznawane jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego za aktywne działania na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniające się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego.


Odznakę w imieniu Marszałka Województwa małopolskiego przekazał Patryk Wicher, Poseł na Sejm RP. W spotkaniu uczestniczył również szef sądeckich policjantów – mł. insp. dr Krzysztof Dymura oraz Dyrektor MCK Sokół – Andrzej Zarych.


St. sierż. Jacek Łukasik, który na co dzień służy w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, już od blisko 20 lat aktywnie włącza się w akcje charytatywne i działalność na rzecz lokalnej społeczności. Udzielał się m.in. w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, w sądeckim Stowarzyszeniu Na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich Orion oraz Fundacji Inicjatyw Społeczno-Akademickich, organizował zbiórki krwi i sam dzielił się tym cennym darem oddając ponad 10 litrów krwi (został za to odznaczony brązową odznaką honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”). Za działalność społeczną i zaangażowanie w propagowanie idei społeczeństwa obywatelskiego na Ziemi Sądeckiej, został uhonorowany również przez Starostę Nowosądeckiego - „Srebrnym Jabłkiem Sądeckim”. Dwukrotnie zwyciężył w plebiscycie pn. „Policjant Roku Małopolski”.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować