Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Sądeckie Wodociągi otrzymały 680 tys. na mobilne laboratorium i sieć rejestratorów

Sądeckie Wodociągi otrzymały 680 tys. na mobilne laboratorium i sieć rejestratorów

Sądeckie Wodociągi planują zakup laboratorium w wersji mobilnej i rejestratorów zjawisk meteorologicznych. Plany zostaną zrealizowane dzięki współpracy z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości. 

 

Spółka Sądeckie Wodociągi powiększona o dział Badań i Rozwoju stawia kolejny krok w kierunku wdrożenia innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii. W dniu 31 października w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie spółka podpisała umowę z MCP, na mocy której prowadzona przez nią działalność badawczo – rozwojowa otrzyma dofinansowanie. Wartość projektu została oszacowana na 680.000 zł. Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup mobilnego laboratorium i sieci innowacyjnych urządzeń rejestrujących warunki pogodowe. 

 

Umowa została podpisana przez reprezentantów obu podmiotów – dr Rafała Soleckiego, dyrektora MCP oraz Janusza Adamka – Prezesa Zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. Sądeckie Wodociągi to spółka komunalna, która postanowiła rozszerzyć działalność badawczo-rozwojową. Zdaniem dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości obrany przez Sądeckie Wodociągi korzystnie wpłynie na jakość usług świadczonych przez tę spółkę. Jak wskazał prezes zarządu spółki, wdrożenie nowego projektu umożliwi lepsze zorganizowanie bieżących prac oraz szybszą reakcję na niekorzystne następstwa warunków atmosferycznych, które wpływają na działanie sieci kanalizacyjnej i funkcjonowanie oczyszczalni ścieków. 

 

Dział Badań i Rozwoju spółki Sądeckie Wodociągi został utworzony w 2017 r. W 2018 r. powołano Radę Naukową, którą współtworzą eksperci ze szkół wyższych, z którymi spółka współpracuje, m.in. Politechniki Śląskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej i PWSZ w Nowym Sączu.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować