Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Sądeckie Wodociągi - Prezydent nie chce płacić

Sądeckie Wodociągi - Prezydent nie chce płacić

Konfliktu na linii Prezydent-Sądeckie Wodociągi ciąg dalszy.

 

Prezydent Ludomir Handzel uznał, że uchwała Rady Miasta Nowego Sącza przywracająca dopłaty do taryfy za wodę i ścieki została przyjęta z naruszeniem prawa. Z tego też powodu zwrócił się do Regionalnej Izby Obrachunkowej o zajęcie stanowiska w tej sprawie.


Pod koniec listopada otrzymał odpowiedź. RIO orzekła, że Uchwała Rady Miasta Nowego Sącza przywracająca dopłaty do taryfy za wodę i ścieki jest zgodna z prawem i nie było żadnych uchybień w jej podejmowaniu.


W uzasadnieniu podkreślono, że podnoszona przez Prezydenta Nowego Sącza zasada niedziałania prawa wstecz w tym przypadku nie obowiązuje, ponieważ jest korzystna dla mieszkańców Nowego Sącza.


Zdaniem Sądeckich Wodociągów prezydent ignoruje to stanowisko i w piśmie skierowanym do Sądeckich Wodociągów domaga się wskazania prawnej podstawy dla pokrycia kosztów dopłat dla mieszkańców.

 


Wygląda na to, że Prezydent nie chce mieszkańcom dopłacić do taryfy za wodę i ścieki, mimo że zobowiązuje go do tego obowiązująca uchwała – powiedział Tadeusz Frączek, prezes zarządu Sądeckich Wodociągów.


Sądeckie Wodociągi przygotowały już około 10 tys. faktur korygujących, które uwzględniają nadpłacone kwoty za ostatnie miesiące. Spółka wystawiła również fakturę Urzędowi Miasta Nowego Sącza o pokrycie kosztów dopłat. 

 


My wystawiamy faktury zgodnie z obowiązującym prawem. Mam nadzieję, że Prezydent także zgodnie z prawem je ureguluje – powiedział prezes Sądeckich Wodociągów.

 

Źródło: Sądeckie Wodociągi

 

***

 

Dzisiaj w ratuszu odbędzie się XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Radni będą obradować nad skargą, jaką za pośrednictwem Rady Miasta złożył Prezydent Ludomir Handzel do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

 

Chodzi o wyżej wspomnianą uchwałę przywracającą dopłaty do wody i ścieków dla mieszkańców miasta.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować