Seria nieszczęśliwych wypadków w górach

Seria nieszczęśliwych wypadków w górach

W ubiegłym tygodniu oprócz wezwań do wypadków na stokach narciarskich ratownicy spieszyli z pomocą osobom, które doznały różnego rodzaju urazów.


21 stycznia CSR Krynica odebrała zgłoszenie o kobiecie, która doznała urazu na ścieżce w koronie drzew na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Poszkodowana ze złamaną ręką została przewieziona do szpitala.


23 stycznia ratownicy otrzymali wezwanie do osoby poszkodowanej z urazem nogi na szlaku prowadzącym na górę Parkową. Mężczyzna po zaopatrzeniu trafił do krynickiego szpitala.


25 stycznia RSR Piwniczna została poproszona o pomoc w transporcie osoby poszkodowanej w trudnym terenie jednego z Piwniczańskich Przysiółków.


26 stycznia na Górze Parkowej ratownicy udzielali pomocy nieprzytomnej turystce w rejonie polany Michasiowej. Kobieta z urazem głowy i kręgosłupa lędźwiowego została przetransportowana do karetki pogotowia.

 

Goprowcy apelują, aby zachować szczególną ostrożność spacerując po szlakach, ponieważ w wielu miejscach występują oblodzenia i jest bardzo ślisko.

 

Źródło: GOPR

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować