Pogoda - Sądeckie.pl



8

Dzisiaj jest: 08. 03. 2021
Do końca roku: 298 dni



Spotkanie w Starostwie na temat mostu zastępczego

Spotkanie w Starostwie na temat mostu zastępczego

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z samorządowcami, aby porozmawiać o trudnej sytuacji związanej z zamknięciem mostu na Kamienicy.

 

To przeprawa szczególnie ważna dla mieszkańców gminy Kamionka Wielka i Grybów. Most znajduje się na terenie Nowego Sącza. Został zamknięty dla ruchu po czerwcowych ulewach.

 

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, wójt gminy Grybów Jacek Migacz i wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek.

 

Rozmawialiśmy o możliwościach budowy mostu zastępczego i ewentualnego dofinansowania tej inwestycji. Koszt budowy takiej zastępczej przeprawy to około półtora miliona złotych. W poniedziałek wystąpimy razem do marszałka województwa o pomoc finansową. Most znajduje się na terenie Nowego Sącza i to prezydent jest władny podejmować wszystkie decyzje i to on przejmie na siebie główną odpowiedzialność finansową. Jeśli jednak będą już wszystkie uzgodnienia i dokumenty dotyczące budowy mostu zastępczego, postaramy się go wesprzeć jako samorząd powiatowy niewielkimi kwotami. Podobne deklaracje złożyli wójtowie gminy Gródek i Kamionka -  mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować