Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Starosta nowosądecki oraz szefowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK podpisali porozumienie o współpracy

Starosta nowosądecki oraz szefowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK podpisali porozumienie o współpracy

Dzisiaj w Zespole Szkół w Marcinkowicach starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz szefowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK podpisali porozumienie o współpracy.

To bardzo ważne, aby młodzież znała historię swojego kraju – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dzięki porozumieniu podpisanemu ze stowarzyszeniem, będzie ją poznawała w sposób atrakcyjny i niekoniecznie w salach lekcyjnych. Takie spotkania i wiedze w przekazywaną w inny sposób zapamiętuje się o wiele bardziej.


Naszym wspólnym celem jest promowanie i upowszechnianie wiedzy historycznej oraz wojskowych i patriotycznych tradycji, prezentowanie wyposażenia, umundurowania i uzbrojenia, w szczególności oddziałów 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej - dodaje Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach.


Będziemy też organizować lekcje „żywej historii”, zapoznawać uczniów z historią regionu oraz postaciami z nią związanymi ze szczególnym uwzględnieniem okresu II Wojny Światowej, a także pokazywać miejsca walk, pamięci i martyrologii znajdujące się w regionie – tłumaczył Paweł Sułkowski, prezes Stowarzyszenia i wiceprezes Sławomir Szubryt.


Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1 PSP AK wspierało już szkołę podczas uroczystości patriotycznych, dni otwartych szkoły, rajdów oraz przedsięwzięcia „Powrót do przeszłości”. Inicjatorem podjęcia współpracy ze Stowarzyszeniem jest nauczyciel sztuk walki w ZS w Marcinkowicach i zarazem aktywny członek Stowarzyszenia - Lucjan Kantor.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować