Starosta nowosądecki wręczył nominacje dla nauczycieli

Podczas piątkowej narady szkoleniowej z dyrektorami szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki, starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli pedagogom akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Podziękowali też jednemu z dyrektorów za pełnienie obowiązków przez pięć lat.

Starosta nowosądecki wręczył nominacje dla nauczycieli

W lipcu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyły się egzaminy na stopień zawodowy nauczyciela mianowanego. Sześciu nauczycieli pomyślnie zakończyło ten proces. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący RPN Roman Potoniec wręczyli im dzisiaj akty nadania. Otrzymali je: Aneta Faron Lasyk (Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Sączu), ks. Paweł Śliwa (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju), ks. Tomasz Rokosz (Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie), Patrycja Zagórska (Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie), Marzena Borek (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej), Ewa Kujawa-Szura (Bursa Szkolna w Starym Sączu).


W tym roku przeprowadzono również dwa konkursy na stanowisko dyrektora szkoły. Od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r. dyrektorem Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach zarządzać będzie Iwona Sikorska, a Zespołem Szkół im. Świętej Kingi w Łącku - Alicja Wąsowicz. Ponadto, od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2025 r. przedłużono powierzenie stanowiska dyrektora Grzegorzowi Skalskiemu w Zespole Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Krzysztofowi Szewczykowi w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu, a na okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r. Leszkowi Misiewiczowi w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu i Tomaszowi Walickiemu w Liceum im. Artura Grottgera w Grybowie.


Podczas spotkania podziękowano także dotychczasowemu dyrektorowi Zespołu Szkół im. Świętej Kingi w Łącku – Wiesławowi Prostko.


Dziękuję Panu za pięcioletni okres sprawowania funkcji dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imienia Świętej Kingi w Łącku, za współpracę, postawę godną naśladowania i serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Życzę, by dalsza praca, była dla Pana źródłem satysfakcji i spełnienia aspiracji życiowych, a dobre zdrowie i wszelka pomyślność, wspierały Pana poczynania osobiste, zawodowe i społeczne.


Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych będących jednostkami Powiatu Nowosądeckiego wysłuchali wystąpienia Zygmunta Fryczka - wicedyrektor ds. Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, omówili sprawy związane z rekrutacją i wszystkie aspekty związane z nowym rokiem szkolnym.


Spotkanie prowadziła Bożena Mynarek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować