Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniStracili w pożarze dom. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy dla rodziny państwa Oleksych

Stracili w pożarze dom. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy dla rodziny państwa Oleksych

Druhowie z OSP w Tęgoborzy apelują o pomoc rodzinie państwa Oleksych, którzy w pożarze stracili swój dom. Do zdarzenia doszło 25 listopada w Skrzętli Rojówce (o czym informowaliśmy TUTAJ).

 

Pomóżmy razem odbudować zniszczony kolejny dom. Apelujemy do wszystkich mieszkańców Gminy Łososina Dolna, przyjaciół, sąsiadów, znajomych o pomoc w odbudowie zniszczeń, jakie nastąpiły w wyniku pożaru. Przywróćmy nadzieję oraz wiarę rodzinie w normalne życie. Dla tych którzy mogą wesprzeć rodzinę finansowo, bardzo prosimy o wpłatę pieniędzy na zbiórkę. Zachęcamy lokalne firmy o dobre serce, pomoc nie tylko finansową jak również materialną - informują druhowie z OSP W Tęgoborzy.

 

W dniu 25 listopada 2020r. przed północą wybuchł pożar w Skrzętli-Rojówce. Żywioł strawił budynek mieszkalny Barbary i Macieja Oleksych. Oprócz nich w domu mieszkało troje dzieci oraz dwoje rodziców. Ogień pozbawił tę siedmioosobową rodzinę dachu nad głową. Uciekli  z pożaru w piżamach, niektórzy boso na sześciostopniowy mróz. W ostatniej chwili wyprowadzony został z budynku senior rodziny. Wszyscy zdążyli uciec i nikt nie odniósł znaczących obrażeń. Niestety widok płonącego domu i stres z tym związany odbił się negatywnie na całej rodzinie. Tym bardziej, że od kilku lat borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi dotyczącymi zarówno najstarszego pokolenia jak również jednego  z synów.

W chwili obecnej korzystają z pomocy rodziny i ludzi dobrej woli. Pomocy również udzieliła Parafia Tęgoborze oraz Gmina Łososina Dolna. Nic jednak nie zastąpi domu. Strata jest tym bardziej bolesna, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które tradycyjnie spędza się w domu. Stres potęguje zbliżająca się zima.

Rodzina znajduje się w ciężkiej sytuacji materialnej, dlatego potrzebuje wsparcia. Najważniejszym obecnie dla nich celem jest odbudowa domu i zapewnienia miejsca do nauki dla dzieci oraz spokojnego i bezpiecznego schronienia dla schorowanych rodziców. Potrzebna jest wszelka pomoc, nie tylko finansowa. Przydadzą się przede wszystkim materiały budowlane.

Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc poszkodowaną rodzinę prosimy o wpłaty na odbudowę domu. Liczy się każda złotówka, która prowadzi do własnego dachu nad głową.

W sprawie ewentualnego przekazania materiałów budowlanych kontakt z Maćkiem pod nr telefonu 511 656 288.

Za wszelkie wsparcie udzielone w każdej formie z góry serdecznie dziękujemy.

- organizatorzy akcji.

 

Zbiórkę można wesprzeć wpłacając pieniądze na stronie: https://zrzutka.pl/snzxux?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3VPJUM_Zdy91ob8xn9uavRKSnzeufu-igbX9cU4zXISnO4l4pQL0yripQ

Stracili w pożarze dom. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy dla rodziny państwa Oleksych   Stracili w pożarze dom. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy dla rodziny państwa Oleksych    

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować