Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Straż Miejska apeluje o pomoc osobom bezdomnym w okresie zimowym

Straż Miejska apeluje o pomoc osobom bezdomnym w okresie zimowym

W związku ze spadkiem temperatury Straż Miejska w Nowym Sączu prowadzi regularne kontrole tych miejsc, w których zwyczajowo mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby te informowane są o możliwości skorzystania z pomocy w placówkach i noclegowniach, udzielających wsparcia potrzebującym.

Strażnicy służą pomocą, a w sytuacjach szczególnych, na prośbę i za zgodą osób bezdomnych, doprowadzają je do takich miejsc.


Każdego roku niskie temperatury powodują, że odnotowuje się przypadki zgonów z wychłodzenia organizmu. Na zamarznięcie narażeni są szczególnie bezdomni oraz osoby pod wpływem alkoholu. Noclegownia lub izba wytrzeźwień – to miejsca, do których funkcjonariusze najczęściej przewożą osoby bezdomne potrzebujące pomocy. Kiedy czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone, wzywane jest pogotowie ratunkowe.


Pomoc osobom bezdomnym trwa cały rok, a strażnicy współpracują w tym zakresie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. Zimą takie działania są jeszcze bardziej zintensyfikowane.


W związku z powyższym Straż Miejska zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Nowego Sącza, aby informowali dyżurnego Komendy Straży Miejskiej o miejscach, w których najczęściej przebywają osoby bezdomne, które mogą potrzebować pomocy.


Nie bądźmy obojętni i reagujmy na osoby przebywające m.in. na dworcach, przystankach autobusowych czy wiatach śmietnikowych. O osobach bezdomnych, nietrzeźwych, starszych przebywających na zimnie można także powiadamiać Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu lub zadzwonić na numer alarmowy 112.


Kontakt do Straży Miejskiej:

7:00 do 23:00 – dyżur w Komendzie Straży Miejskiej ul. Lwowska 71

telefon alarmowy: 986

telefon dyżurny: 18 443 75 84


MONITORING (czynny całą dobę)

ul. Rynek 21

tel. 18 443 81 54


Źródło: KSM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować