Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Strażacy krwiodawcy wsparli RCKiK w okresie pandemii Koronawirusa

Strażacy krwiodawcy wsparli RCKiK w okresie pandemii Koronawirusa

W okresie pandemii koronawirusa o połowę spadła liczba krwiodawców, a potrzeby oddziałów szpitalnych oraz zabiegowych w tym zakresie są w dalszym ciągu bardzo duże.

 

Regionalne centra krwiodawstwa borykają się z brakiem krwi dlatego apelują o jej oddawanie. W tym celu w całym kraju prowadzone są akcje zbierania krwi.

 

W ostatnim czasie strażacy oraz strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "ognista kropla" zorganizowali właśnie taką akcję oddawania krwi, w punkcie krwiodawstwa na ul. Kazimierza Wielkiego 9A w Nowym Sączu. Wzięła w niej udział duża liczba strażaków i krwiodawców.


Organizując takie akcje wypełniamy podstawowy cel, jakim jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew. W akcji 24 maja 2020 r. zarejestrowano blisko 50 osób, z czego dokonano 40 pobrań w sumie oddając 18 litrów bezcennej krwi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyło bardzo wiele osób.

 

Część osób z uwagi na rosnącą kolejkę zdecydowała się przełożyć oddanie na dzień następny. Wśród dawców byli zaprzyjaźnieni krwiodawcy z jednostek OSP Powiatu Nowosądeckiego. Na wyróżnienie zasługują jednostki: OSP Podrzecze, OSP Przydonica, OSP Klęczany, OSP Biegonice, OSP Korzenna Centrum, OSP Podegrodzie, OSP Stadła, OSP Brzezna, OSP Moszczenica Wyżna oraz uczniowie Sądeckich Szkół - informują strażacy.


Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami oraz niespodzianką koszulka termo aktywna t-shirt oraz wodą mineralną przekazaną na ten cel przez sponsora.

 

RCKiK informuje:

Rejestrujemy od poniedziałku do piątku w godz.7-12. Nowy Sącz ul. Kazimierza Wielkiego 9A.

Krew może oddać każdy, kto nie ma objawów przeziębienia, nie ma gorączki, kaszlu czy duszności. Regionalne centra krwiodawstwa apelują o rozsądek i nie przychodzenie do placówek w sytuacji, gdy jesteśmy objęci kwarantanną i mogliśmy mieć kontakt z zakażonymi.

strażacy oddawali krew Nowy Sącz strażacy oddawali krew Nowy Sącz strażacy oddawali krew Nowy Sącz strażacy oddawali krew Nowy Sącz

Źródło i Fot: PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować