Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Strażacy pomagali przy likwidacji ogniska ptasiej grypy w miejscowości Krasne Potockie

Strażacy pomagali przy likwidacji ogniska ptasiej grypy w miejscowości Krasne Potockie

W niedzielę 28 marca zastępy z OSP Krasne Potockie oraz JRG nr 1 w Nowym Sączu zostały wezwane do pomocy przy zwalczaniu ptasiej grypy w miejscowości Krasne Potockie. Po dotarciu na miejsce okazało się, że w jednym z kurników zdechła część drobiu.

Teren ogniska chorobowego wyznaczony został ogrodzeniem wokół kurników. Strażacy rozłożyli trzy maty dezynfekcyjne: pierwsze przy wyjeździe z terenu ogniska chorobowego, drugi zlokalizowany w odległości około 20m, a trzeci zlokalizowany przy wyjeździe na drogę gminną.


Jednostka Ratownictwa Chemicznego zagazowała pozostałe ptactwo i załadowała na pojazd do przewozu padniętych zwierząt. Jednocześnie w trakcie działań pracownicy firmy dezynfekującej dezynfekowali pojazdy wjeżdżające i wyjeżdzające ze strefy, a przybyły na miejsce patrol policji pilotował pojazd wiozący padnięte zwierzęta.


W akcji uczestniczyły zastępy z OSP Krasne Potockie, JRG nr 1 w Nowym Sączu, przedstawiciele Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego w Nowym Sączu, Jednostka Ratownictwa Chemicznego z Tarnowa, firma z Krynicy Zdroju zajmująca się dezynfekcją pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z strefy, dekontaminacją ubrań i sprzętu używanego na miejscu, pojazd firmy zajmującej się przewozem padliny oraz Policja.


Źródło i fot. PSPNS


Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować