Strażacy z Nowego Sącza mają nowy samochód

Strażacy z Nowego Sącza otrzymali nowy lekki samochód operacyjny KIA STONIC od Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. To prezent na święta od starosty Marka Kwiatkowskiego, który docenił ich pracę i zaangażowanie. Samochód kosztował 100 000 złotych i został sfinansowany z Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy z Nowego Sącza mają nowy samochód
Cieszymy się z tego nowego nabytku, który poprawi naszą mobilność i skuteczność - powiedział st. bryg. Paweł Motyka, Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu. - Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski to nasz wieloletni partner i przyjaciel. Współpracujemy z nim w wielu dziedzinach, od szkolenia strażaków, przez zakup sprzętu, po organizację różnych akcji. Jesteśmy wdzięczni za jego pomoc i zrozumienie.


Starosta Marek Kwiatkowski podkreślił, że strażacy są niezastąpionymi ratownikami i opiekunami społecznymi. - Strażacy są zawsze gotowi do pomocy, niezależnie od sytuacji i pogody. Dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i gości. Dlatego chciałem im podziękować za ich służbę i zapewnić o naszym wsparciu - powiedział starosta.


Nowy samochód został poświęcony przez ks. dr Jerzego Jurkiewicza – prepozyta Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. W uroczystości uczestniczyli także st. bryg. Mariusz Łaciak - zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować