Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Strażacy z OSP w Tęgoborzy będą mieć kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy

Strażacy z OSP w Tęgoborzy będą mieć kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy

Resort spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród tych jednostek znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy, która otrzyma dofinansowanie na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Wato przypomnieć, że to już kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy dla naszych Druhen i Druhów. W 2019 r. został zakupiony nowy średni samochód dla OSP Łososina Dolna oraz używany ciężki samochód dla OSP Tabaszowa.


Bardzo się cieszę z tej oczekiwanej przeze mnie wiadomości. To duży sukces naszej gminy, bowiem w ciągu zaledwie czterech lat udało się pozyskać trzy samochody, w tym dwa nowe ze wsparciem środków zewnętrznych. W końcu spełnią się marzenia strażaków ochotników z Tęgoborzy, podobnie jak spełniły się marzenia strażaków ochotników z Łososiny Dolnej i Tabaszowej. Nowy samochód zagwarantuje nie tylko większe bezpieczeństwo mieszkańców, ale i bezpieczeństwo oraz komfort służby strażaków ochotników, służby przecież niełatwej, wymagającej ogromnego poświęcenia. Dziękuję tym wszystkim, którzy wsparli moje starania w pozyskaniu środków na zakup samochodu dla OSP Tęgoborze - podkreśla Andrzej Romanek wójt gminy.


Nowy samochód dla OSP w Tęgoborzy, podobnie jak poprzedni, zostanie zakupiony ze środków zewnętrznych, budżetu gminy Łososina Dolna oraz jednostki OSP.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować