Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 03. 2021
Do końca roku: 297 dniSubregion sądecki: Sześć kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa

Subregion sądecki: Sześć kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 13 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 11. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 7 nowych ozdrowieńców. Niestety są też kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których są 73-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, 88-letnia kobieta, mieszkanka powiatu nowosądeckiego, 88-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, 85-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu w Nowym Sączu, 46-letni mężczyzna, mieszkaniec Nowego Sącza, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 79-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu limanowskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 9 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 7. Pojawiło się także 45 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 273 osób. To 147 kobiet i 126 mężczyzn, w wieku od 3 do 94 lat, z Krakowa (53 osoby), powiatu myślenickiego (34 osoby), suskiego (23 osoby), wielickiego oraz oświęcimskiego (po 17 osób), nowotarskiego (15 osób), nowosądeckiego (13 osób), chrzanowskiego (12 osób), z Nowego Sącza i Tarnowa (po 11 osób), powiatu tarnowskiego (10 osób), limanowskiego oraz tatrzańskiego (po 9 osób), krakowskiego (8 osób), olkuskiego, gorlickiego oraz bocheńskiego (po 7 osób), wadowickiego (4 osoby), miechowskiego (3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz dąbrowskiego (1 osoba). Aktualnie 27 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 12 743 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci: 83-letniej kobiety, mieszkanki powiatu suskiego, która przebywała w Zespole Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej, 73-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, 88-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowosądeckiego, 88-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, 85-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu w Nowym Sączu oraz 46-letniego mężczyzny, mieszkańca Nowego Sącza, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 79-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu limanowskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 46-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wadowickiego, która przebywała w Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku, 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 72-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 214.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 137 kobiet i 142 mężczyzn, od roku do 89 lat, z Krakowa (118 osób), powiatu limanowskiego (45 osób), krakowskiego (25 osób), bocheńskiego (15 osób), nowotarskiego oraz suskiego (po 13 osób), olkuskiego ( 10 osób), myślenickiego oraz miechowskiego (po 7 osób), powiatów: nowosądeckiego, tatrzańskiego oraz wadowickiego (po 6 osób), oświęcimskiego (4 osoby), chrzanowskiego (2 osoby), Nowego Sącza i powiatu proszowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 9633 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować