Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Sukces akcji charytatywnej "Lwów 2021"

Sukces akcji charytatywnej "Lwów 2021"

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Starostwie, Iwona Romaniak Prezes Fundacji Bratnia Dusza podsumowała tegoroczną edycję akcji charytatywnej „Lwów 2021”.

Akcja odniosła olbrzymi sukces dzięki przekazanym darom. Wszystko się udało. Dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Wspólnymi siłami daliśmy radę – powiedziała Iwona Romaniak.


Cieszę się, że mamy taką osobę, która żyje problemami innych ludzi potrzebujących. Chciałem podziękować za tą coroczną inicjatywę. My jako samorząd staramy się wspierać takie przedsięwzięcia. Gratuluje i życzę aby były one w przyszłości jeszcze bardziej efektywne, bo wiemy, że na wschodzie nie żyje się lekko i warto pomagać tym którzy potrzebują tej pomocy – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.


Przypomnijmy. Akcja charytatywna zbiórki darów dla naszych rodaków ze wschodu ma charakter cykliczny. Warunki życia na Ukrainie nadal są bardzo złe. Brakuje tam podstawowych środków czystości i higieny osobistej m.in. szamponów, żeli, mydeł, płynów do naczyń czy proszków.


Dlatego Fundacja Bratnia Dusza organizuje dla nich zbiórkę darów. W tym roku była to chemia, środki czystości, przybory szkolne i witaminy, które można było składać w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.


Pod koniec lipca zebrane dary do Lwowa dostarczyli wolontariusze oraz motocykliści z powiatu nowosądeckiego, Nowego Sącza jak również z innych miast i klubów motocyklowych wraz z Fundacją Bratnia Dusza.


Kolumna motocyklistów wyruszyła na Ukrainę z nowosądeckiego Rynku w czwartek 29 lipca br. Przy przekazaniu darów obecny był konsul RP.


Akcja została zorganizowana przez Fundację Bratnia Dusza i odbyła się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.


Fot. Fb Fundacja Bratnia Dusza

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować