Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Sukces akcji czytelniczej "Mirabelka - kiełkująca historia"

Sukces akcji czytelniczej "Mirabelka - kiełkująca historia"

W okresie od dnia 25 października do 29 października odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza "Mirabelka - kiełkująca historia", która zakończyła się sukcesem.

 

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości została zorganizowana wyjątkowa akcja czytelnicza dla najmłodszych bywalców biblioteki. Akcja zorganizowana przez Barbarę Marię Morawiec – redaktor naczelną sersiwu Lustro Biblioteki we współpracy z Wydawnictwem Zielona Sowa w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej przebiegła pomyślnie. 

 

W dniach od 25 października do 29 października najmłodsi czytelnicy ucestniczyli w interdyscyplinarnych warsztatach promujących czytelnictwo, a jednocześnie mających wymiar edukacyjny. Motywem przewodnim były wydarzenia związane z I wojną światową oraz odzyskaniem niepodległości.

 

W czwartek 25 października o godz. 9.00 odbyło się spotkanie warsztatowe poświęcone biografii Józefa Piłsudskiego. Dzieci odgadywały zagadki związane z jego życiorysem oraz wykonały "drzewo pamięci" zawierające słowa ważne dla polskiego narodu. Odbyło się także wspólne czytanie fragmentów utworu "Mirabelka" autorstwa Cezarego Harasimowicza.

 

W drugim dniu akcji (26.10) odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy wykonali prace plastyczne nawiązujące do motywów przedstawionych w książce pt. "Mirabelka" wskazanej wyżej. Przed przystąpieniem do twórczej pracy prowadzący przedstawili multimedialną prezentację utworu. Odbyło się również wspólne czytanie książki. Warsztaty zostały zakończone tańcem do muzyki żydowskiej. 

 

W ostatni dzień warsztatów – 29 października – uczniowie w wieku 12 i 13 lat uczestniczyli w podchodach literackich opartych na zadaniach przygotowanych w oparciu o utwór "Mirabelka" i mapę przedwojennej Warszawy. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować