Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Świet(l)na inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce

Świet(l)na inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce

Już wkrótce rozpocznie się majówka - wyczekana przez tych spragnionych wiosennego leniuchowania i tych, którzy wolą aktywny wypoczynek. Małopolska ma wiele do zaoferowania dla jednych i drugich! Można już planować wiosenne i letnie wycieczki, bo 2 maja zostanie oficjalnie otwarty letni sezon turystyczny!

Gorąco zachęcam, do tego, aby Gorlice stały się celem, lub przynajmniej przystankiem podczas tegorocznej majówkowej podróży po Małopolsce. To niezwykłe miasto o niepowtarzalnym klimacie, które łączy w sobie pamiątki trudnej historii, wielokulturowe korzenie, niezwykłe położenie wśród gór, pól i lasów, przyciągającą wzrok architekturę i ciepło gościnnych mieszkańców. Warto tu być, bo tegoroczny Festiwal Światła zapowiada się absolutnie wyjątkowo. Piękne otoczenie, energia natury, świetnej muzyki i światła wprawi wszystkich w doskonały nastrój i wprowadzi w nowy, letni sezon turystyczny – zaprasza Iwona Gibas - z zarządu województwa.


Czas pożegnać wczesnowiosenne chłody i kapryśną aurę, zacząć cieszyć się słońcem, ciepłem i otaczającą nas wokół zielenią. Wystarczy spakować plecak, zabrać ze sobą najbliższych i wykorzystać ten piękny wiosenny czas aby być razem i odkrywać nieznane zakątki regionu. Perspektywa majówkowej wycieczki jest tym bardziej kusząca, że jeśli weźmiemy tylko 1 dzień urlopu, będziemy mogli cieszyć się w tym roku 4 dniową przerwą w pracy!


Punktem obowiązkowym tegorocznej majówki w Małopolsce jest inauguracja letniego sezonu turystycznego, która w tym roku odbędzie się w Gorlicach podczas Festiwalu Światła w Gorlicach.


Tegoroczny letni sezon turystyczny zostanie zainaugurowany w Gorlicach nieprzypadkowo. Obecny 2022 rok jest oficjalnym rokiem Ignacego Łukasiewicza, ustanowionym przez Sejm RP z okazji dwusetnej rocznicy urodzin wybitnego farmaceuty i przedsiębiorcy naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego. Ignacy Łukasiewicz wprawdzie urodził się i zmarł na Podkarpaciu, ale swoje największe naukowe osiągnięcia oraz rozgłos zdobył właśnie w Małopolsce, w Gorlicach. To właśnie tutaj w 1854 roku zapłonęła pierwsza miejska lampa naftowa, która stoi w Gorlicach do dziś.


Festiwal Światła to trwająca od 29 kwietnia do 2 maja br. pełna atrakcji majówkowa impreza, która wypełni miasto nie tylko blaskiem, ale także fantastyczną muzyką i wieloma atrakcjami! Tutaj każdy znajdzie coś interesującego dla siebie! Na początek – na gorlickim Rynku piątkowy koncert Solidarni dla Ukrainy, w sobotę – w otoczeniu przyrody, na urokliwej polanie w Parku Miejskim od 20.30 w rockową podróż porwie zespół Another Pink Floyd!


Pierwszy dzień maja to symboliczne wspomnienie historycznej bitwy pod Gorlicami, a wieczorem wielka zabawa, ponieważ w ramach cyklu RMF Lato na #MAXXXa stadion miejski wypełni się dźwiękami największych hitów polskich gwiazd – na scenie wystąpią Maryla Rodowicz oraz Cleo! 2 maja w narodowe ścięto flagi będzie odlotowo. Na Rynku wylądują Spadochroniarze z polską flagą, a nad miastem poleci samolot z banerem upamiętniającym Rok Ignacego Łukasiewicza! Wieczorem miasto rozbłyśnie tysiącami świateł i łunami ognia. Wtedy też oficjalnie rozpocznie się letni sezon turystyczny w Małopolsce.


Tuż po zmroku, w Parku Miejskim klimatyczne lampki, kolorowa gra świateł oraz towarzysząca im muzyka zgromadzą tłumy mieszkańców i turystów. Nie zabraknie też świetlnych efektów specjalnych: wyrzutni woda-ogień, alejek świateł, podświetlanych mostów oraz pokazów pirotechnicznych. Jedną z polan w parku rozświetli, niczym ogromny księżyc, balon Małopolski.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować