Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Szpital w Limanowej wyróżniony w konkursie Inspiracje 2020

Szpital w Limanowej wyróżniony w konkursie Inspiracje 2020

Rozstrzygnięcie 4. edycji konkursu Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2020 odbyło się 30 września br. w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Konkurs Inspiracje organizowany jest przez firmę Idea Trade we współpracy z Dziennikiem Gazetą Prawną, a patronują mu Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. W Konkursie nagradzane są osoby, organizacje pozarządowe oraz firmy, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy.


Laureatów konkursu wybiera Kapituła złożona z osób, którym bliska jest idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia. Są to m.in. decydenci z kluczowych firm i organizacji, szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali oraz ośrodków zdrowotnych. Przewodniczącym Kapituły jest dr n. med. Marek Tombarkiewicz, Dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.


Projekty zgłoszone do konkurs były rozpatrywane w siedmiu kategoriach:
  1. Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia
  2. Innowacyjny szpital – zarządzanie
  3. Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych
  4. Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia
  5. Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów
  6. Nowatorskie rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia, dostęp do usług – urządzenia, technologie, telemedycyna, aplikacje, rozwiązania start-upów
  7. Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego

Szpital Powiatowy w Limanowej przystąpił do konkursu w kategorii „Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów” przedstawiając założenia powstającego nowoczesnego Centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku w ramach którego funkcjonować będzie oddział geriatryczny wraz z poradnią oraz sala gimnastyczna i sala fizykoterapeutycznej kinezyterapii, kompleksowo dostosowane do leczenia i rehabilitacji seniorów. Centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku z liczbą ponad 60 łóżek będzie naturalnym odciążeniem dla funkcjonującego Oddziału Chorób Wewnętrznych, na którym przebywa ok. 70% pacjentów ze schorzeniami geriatrycznymi.


Swojego zadowolenia z otrzymanego wyróżnienia nie krył Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala.


Uznanie dla naszego Szpitala oraz zajęcie czwartego miejsca wśród tak zacnych laureatów jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i jednocześnie zobowiązaniem. Zobowiązaniem do dalszej wytężonej pracy, do podejmowania coraz to nowych wyzwań, a także - a być może przede wszystkim do tego, by nie bać się odważnych kroków i decyzji. Myślę, że jeszcze kilka lat wstecz nikt nie przypuszczał, że w Szpitalu Powiatowym w Limanowej powstanie Centrum Seniora. Tymczasem możemy się już cieszyć z efektów widocznych gołym okiem tzn. z nowocześnie wyposażonego kompleksu. Teraz dokładamy wszelkich starań, by zaczął on przynosić realne korzyści dla mieszkańców naszego powiatu w postaci opieki medycznej - powiedział Dyrektor Marcin Radzięta.


Podczas gali wyróżnienie dla Szpitala Powiatowego w Limanowej na ręce Marcina Radziety Dyrektora Szpitala wręczył dr n. med. Marek Tombarkiewicz - przewodniczący Kapituły Inspiracje oraz Rafał Błoszczyński dyrektor Biura Profilaktyki Narodowego Funduszu Zdrowia.


Informację na temat zwycięzców Konkursu w poszczególnych kategoriach można znaleźć tutaj.


Źródło: Szpital Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować