Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Szymon Hołownia "W nosie mam sondaże, to jest walka o człowieczeństwo”

Szymon Hołownia "W nosie mam sondaże, to jest walka o człowieczeństwo”

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia w emocjonalnym wystąpieniu odniósł się do sytuacji dzieci koczujących na polsko-białoruskiej granicy.

To jest właśnie taki moment. To jest właśnie ta chwila, kiedy trzeba powiedzieć rzeczy, które powinny być powiedziane. Ale to są też rzeczy, które chcielibyśmy usłyszeć. Które są w naszych sercach, które bardzo głęboko każdy z nas ma w sobie wyryte: niezależnie od tego, czy głosuję na lewą czy prawą stronę, jestem o tym głęboko przekonany. Nie do zniesienia są te obrazy, które docierają z naszej wschodniej granicy pokazujące krzywdę cierpiących na niej dzieci. I nie ma znaczenia, kiedy patrzy się na dwulatka, około 2-latka - może 1,5 roczne dziecko, które ledwo co zaczęło chodzić w tak strasznie brudnym śpioszku, którego z całą pewnością nie było w czym uprać, które idzie do swojej siostry czy do swojej mamy. Kiedy patrzy się na kilkuletnią dziewczynkę tulącą w przerażeniu swojego jedynego misia. Kiedy się na to wszystko patrzy, człowiekowi stają przed oczyma obrazy, które doskonale przecież pamięta z lekcji, na których uczono nas jak straszną rzeczą jest wojna. Z opowieści, z filmów, z kart książek, które rozdzierały nasze serca. Tylko że dzisiaj to nie jest telewizja. Dzisiaj to nie są karty książek. Dzisiaj to nie są umoralniające lekcje. To dzisiaj, to dzieje się na granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Szymon Hołownia zaznacza iż tutaj nie chodzi o to aby zaniedbać ochronę granicy, gdyż ta nadal musi być na najwyższym poziomie.


Wielokrotnie o tym mówiłem i powtórzę raz jeszcze. Bezpieczeństwo polskiej granicy jest rzeczą świętą. Ta granica powinna być bezwzględnie i dobrze chroniona. To powinna być granica, która nam, ale też i obywatelom Unii Europejskiej - bo jest przecież zewnętrzną granicą Unii - zapewnia poczucie że mamy kontrolę nad tym co dzieje się w naszym kraju – dodaje Szymon Hołownia


Źródło: Nadesłane do redakcji. Fot. YouTube

Zobacz Również

Komentarze


Marco Polo ~ 10 miesięcy temu

0

Pełna zgoda ale bezpieczeństwo Polaków również musi być chronione. Nie można odebrać dziecka rodzicom więc dziecko wchodzi do Polski z rodzicami czy to nie doprowadzi do niebezpiecznego zachowania po stronie imigrantów którzy zaczną dybać na życie prawdziwych rodziców aby tylko dostać się do kraju. Sytuacja ciężka, ale coś trzeba zrobić, poza oglądaniem "filmów przyrodniczych na konferencjach"


Kaniula ~ 10 miesięcy temu

0

Dokładnie tak będzie, jak Białorusini zobaczą, że wpuszczamy rodziny, zaraz będą się pary nawet chłopy kojarzyć i wojować hasłami ze gejów nie respektujemy. Co do filmu przyrodniczego się nawet nie wypowiadam.


Zaloguj sie aby komentować