Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Testy przesiewowe trafiły do kolejnych grup aktywnych zawodowo

Testy przesiewowe trafiły do kolejnych grup aktywnych zawodowo

Testy immunologiczne zakupione przez miasto trafiły do kolejnych grup aktywnych zawodowo. 

 

Partię 50 testów, z rąk prezydenta Ludomira Handzla otrzymał prezes Sądeckiego Hospicjum Mieczysław Kaczwiński. Będą one przeznaczone dla białego personelu oraz osób, które mogą wykazywać jakieś objawy zakażenia koronawirusem na terenie hospicjum lub te, które są dopiero do niego kierowane.

 

Chodzi o nie wprowadzanie zakażonych osób do środowiska ludzi z obniżoną odpornością, podatnych na różnego rodzaju zachorowania - informuje prezydent.

 

Testy przesiewowe trafiły również do Sądeckiego Pogotowia. Odebrała je pani Dyrektor Bożena Hudzik. Z testów skorzystają ratownicy, którzy mają kontakt z chorymi.

 

Pakiet testów otrzymał także kierownik Schroniska dla Bezdomnych pan Leszek Lizoń. Będzie nimi przebadany personel placówki oraz te osoby, które tam trafiają.

 

Osoba, która przychodzi do schroniska z zewnątrz zgodnie z wytycznymi władz musi być skierowana do kwarantanny - informuje prezydent.

 

W najbliższym czasie prezydent ma przygotować procedurę oraz testy dla sądeckich DPS-ów oraz pracowników MPK.

 

Przypomnijmy. Pakiet 500 testów przesiewowych trafił już w ubiegłym tygodniu do sądeckiego szpitala. Sfinansował je Newag.

 

Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować