Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 02. 2021
Do końca roku: 310 dniTrwa budowa betonowej drogi w Koniuszowej

Trwa budowa betonowej drogi w Koniuszowej

Rozpoczęto układanie nawierzchni betonowej na drodze w Koniuszowej („koło Ruchałów i Kogutów”). To już czwarty odcinek budowany w ostatnich tygodniach w ramach dofinansowania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

 

Roboty wykonywane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna obejmują odcinek o długości około 240 m. O ile pogoda będzie sprzyjająca, to prace powinny zostać zakończone w ciągu kilku dni. Potem trzeba będzie poczekać dwa tygodnie, by nawierzchnia stwardniała i ekipa remontowa będzie mogła przystąpić do wykonania pobocza. Później droga będzie już do dyspozycji kierowców.

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni to już czwarty odcinek drogi budowanej przez PUK. Wcześniej betonową nawierzchnię położono na drogach w Wojnarowej, Lipnicy Wielkiej i Siedlcach. Do 8 października wykonana zostanie jeszcze droga w Mogilnie (Mogilno Łąki). W sumie tym razem wybudowanych zostanie około 800 metrów dróg betonowych stanowiących m.in. dojazd do pól. Koszty z tym związane wyniosą blisko 280 tys. zł, a dofinansowanie z FOGR to prawie 140 tys. zł.

 

Źródło i fot. Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować