Trwa budowa kładki dla pieszych w Krużlowej Wyżnej

Trwa budowa kładki dla pieszych w Krużlowej Wyżnej

Już niebawem mieszkańcy Krużlowej Wyżnej będą mogli bezpiecznie przejść po kładce na drugą stronę potoku. Do tej pory musieli przebiegać przez wąski most na skrzyżowaniu, znajdujący się w ciągu bardzo ruchliwej drogi powiatowej. Teraz się to zmieni.

 

To bardzo ważna inwestycja. Skrzyżowanie znajduje się w centrum miejscowości, w pobliżu kościoła. Codziennie przemieszcza się tędy sporo pieszych i setki samochodów. Do tej pory nie było przejścia przez most. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, postanowiliśmy wybudować w tym miejscu osobną kładkę - mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

 

W sąsiedztwie budowanej kładki łączą się dwa potoki, dlatego zakres prac był o wiele większy. Oprócz umocnień brzegów zostały również odbudowane kaskady żelbetowe, a dno - oczyszczone i odpowiednio wyprofilowane.

 

Łączny koszt robót budowlanych to 596,26 tys. zł. Znaczną część tej kwoty stanowiły roboty budowlane w korycie potoku. Inwestycja finansowana jest w całości z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Trwa budowa kładki dla pieszych w Krużlowej Wyżnej Trwa budowa kładki dla pieszych w Krużlowej Wyżnej Trwa budowa kładki dla pieszych w Krużlowej Wyżnej Trwa budowa kładki dla pieszych w Krużlowej Wyżnej

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować