Trwa przebudowa drogi powiatowej Siedliska – Siedliska w gminie Bobowa

Trwa przebudowa drogi powiatowej Siedliska – Siedliska w gminie Bobowa

Zadanie jest realizowane przez Powiat Gorlicki w współfinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Powiat uzyskał dofinansowanie projektu z UE w wysokości ponad 4,1 mln złotych.

 

Prace drogowe związane z modernizacją drogi powiatowej idą pełną parą. Już widać, że jezdnia będzie szersza. W związku z remontem występują utrudnienia w ruchu, stąd też czasowa zmiana organizacji ruchu i objazd drogą wojewódzką nr 977 przez miejscowość Zborowice.

 

Jesteśmy zadowoleni z tempa prac. Wszystko przebiega planowo. Synchronicznie wykonywana jest kanalizacja deszczowa wraz z montażem przepustów, układane są krawężniki. Na całej długości drogi wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, wybudowany będzie chodnik, zatoki autobusowe, oświetlenie wraz z oznakowaniem drogi. Planujemy przywrócenie stałej organizacji ruchu już w listopadzie bieżącego roku - mówi Rafał Wojna - dyrektor Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach .

 

Inwestorem zadania jest Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Gmina Bobowa jest współinwestorem i sfinansuje wykonanie oświetlenia wraz z przedłużeniem chodnika w kierunku drogi gminnej Siedliska – Sędziszowa (starodroże drogi wojewódzkiej nr 981) oraz oświetlenia odcinka drogi gminnej od drogi powiatowej do drogi wewnętrznej w strefie aktywności gospodarczej.

 

Wartość całej inwestycji wynosi  5 521 542,06 zł, z czego dofinansowanie  z UE 4 123 428,62 zł. Wkład własny  inwestycji to 1 398 113,44 zł, natomiast wkład finansowy Gminy Bobowa wyniesie ponad 400 tysięcy złotych.

Trwa przebudowa drogi powiatowej Siedliska – Siedliska w gminie Bobowa Trwa przebudowa drogi powiatowej Siedliska – Siedliska w gminie Bobowa Trwa przebudowa drogi powiatowej Siedliska – Siedliska w gminie Bobowa Trwa przebudowa drogi powiatowej Siedliska – Siedliska w gminie Bobowa Trwa przebudowa drogi powiatowej Siedliska – Siedliska w gminie Bobowa Trwa przebudowa drogi powiatowej Siedliska – Siedliska w gminie Bobowa

Źródło i fot.: SPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować