Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniTrwają prace przy budowie mostu w Ubiadzie

Trwają prace przy budowie mostu w Ubiadzie

Do końca tego roku mają zostać zakończone prace przy budowie nowego mostu w Ubiadzie. Dotychczasową starą i wąską przeprawę zastąpi nowoczesny obiekt z odpowiednią szerokością jezdni, chodnikami, barierami i dojazdami.

 

Dotychczasowy wąski most bez chodników zostanie zastąpiony obiektem o szerokości ponad 12 m, na którym zmieści się jezdnia o szerokości 7 metrów, chodnik, gzymsy i barieroporęcze. Powstanie też dodatkowy odcinek chodnika, zostaną przebudowane dojazdy, skrzyżowanie z drogą gminną i zjazdy indywidualne. Most będzie zabezpieczony poprzez narzuty kamienne na dnie i skarpach potoku.

 

Na czas budowy, droga musiała zostać całkowicie zamknięta, ale piesi mogą przemieszczać się na drugą stronę potoku po specjalnie wybudowanej kładce. Na trasie Wielogłowy – Ubiad została też uruchomiona linia autobusowa. Autobusy dojeżdżają do mostu, po czym pasażerowie przechodzą po kładce do podstawionego drugiego autobusu.

 

Zakończenie robót i oddanie obiektu do użytkowania zaplanowano na grudzień tego roku.

 

Inwestycja będzie kosztowała prawie 1,9 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Trwają prace przy budowie mostu w Ubiadzie Trwają prace przy budowie mostu w Ubiadzie Trwają prace przy budowie mostu w Ubiadzie Trwają prace przy budowie mostu w Ubiadzie Trwają prace przy budowie mostu w Ubiadzie Trwają prace przy budowie mostu w Ubiadzie

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować