Trwają prace remontowo - budowlane na drogach powiatowych

Trwają prace remontowo - budowlane na drogach powiatowych

Zaczęła się wiosna, a wraz z nią ruszyły prace remontowo - budowlane na drogach powiatowych.

 

Samorząd powiatu nowosądeckiego pozyskał środki finansowe na budowę chodników i remonty dróg z budżetu państwa, na podstawie promesy. Środki publiczne zostały przeznaczone na remont drogi powiatowej na odcinku WIelogłowy - Ubiad, w miejscowościach Wielogłowy i Dąbrowa (800 metrów). Roboty drogowe zostaną zakończone w lipcu 2019 r. Ich wartość jest szacowana na 370.000 zł. Połowa środków finansowych przeznaczonych na budowę chodnika z kanalizacją pochodzi z budżetu gminy Chełmiec.

 

Zaplanowano również remont drogi powiatowej Korzenna - Krużlowa, w miejscowościach Korzenna i Krużlowa, na odcinku o długości 2950 m.  Ostrożność należy zachować także na trasie drogi powiatowej Lipnica Wielka - Bukowiec oraz Ropa - Wawrzka - Florynka w miejscowości Wawrzka. Remont powyższej drogi powiatowej jest współfinansowany przez gminę Kamionka Wielka. Prace drogowe zostaną zakończone w lipcu 2019 r.

 

W ostatnich dniach doszło do podpisania umowy z wykonawcami na budowę kładki dla pieszych na drodze powiatowej Jazowisko - Obidza, przy moście w Obidzy. Wartość robót budowlanych objętych umową została oszacowana na 250 tys. złotych. Planowany termin zakończenia tych prac to lipiec 2019 r. 

 

W miejscowości Chełmiec została zaplanowana budowa chodnika współfinansowana przez gminę Chełmiec. Roboty drogowe zostaną zakończone do 31 lipca 2019 r. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować