Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Uczestnicy 8 - go Biegu Ziemi Limanowskiej bili rekordy

Uczestnicy 8 - go Biegu Ziemi Limanowskiej bili rekordy

W dniu 2 maja 2019 r. odbył się 8. Bieg Ziemi Limanowskiej. Sportowa impreza zbiega się ze świętem flagi, które uczczono wciągając flagę na maszt przy śpiewie hymnu narodowego. 

 

Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania drużyny strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starej Wsi. Zaangażowanie wykazali również uczestnicy Biegu Ziemi Limanowskiej im. św. Jana Pawła II, którzy w tym roku pobili niejeden rekord. 

 

Dotychczasowy rekord trasy wynoszący 12:01:21 min, ustanowiony podczas 5. Biegu Ziemi Limanowskiej przez Adama Jamińskiego został aż trzykrodnie pobity przez zawodników tegorocznej imprezy sportowej. Abderrahim Elasri mieszkający w Chorzowie, pochodzący z Maroka, ukończył bieg z czasem 11:31.11 min. Andrzej Starżyński z Wieliczki pobił rekord ustanowiony przez Adama Jamińskiego uzyskując czas 11:18.84 min, natomiast zwycięzcą został Adam Czerwiński z Wieliczki, który ukończył bieg uzyskując wynik 11:05.18 min. 

 

Wydarzenie miało wymiar edukacyjny - w ramach tegorocznej edycji imprezy sportowej, w związku z 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski odbył się konkurs wiedzy o świętym Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny. Oba konkursy zostały zorganizowane przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi. 

 

Źródło i Fot. Gmina Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować