Uczniowie z ZSP w Krynicy-Zdroju zadbali o pomniki

To już szkolna tradycja -Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju po raz kolejny wziął udział w akcji MEiN #SzkołaPamięta.

Uczniowie z ZSP w Krynicy-Zdroju zadbali o pomniki
Wolontariusze Klubu Wolontariatu udali się na cmentarz komunalny w Krynicy-Zdroju, aby uprzątnąć pomniki, którymi nie ma się kto zająć. Wśród nagrobków, które wymagały uporządkowania znalazły się mogiły żołnierzy AK, weteranów i kombatantów. Celem akcji było kształtowanie postaw szacunku do miejsc pamięci - mówią opiekunki grupy Aneta Gubała i Alina Pustułka.


W akcję włączyli się również uczniowie i wychowawcy. Młodzież odwiedziła nie tylko krynickie cmentarze, ale również cmentarze znajdujące się w Kamiannej, Miliku, czy Piorunce.


Uczniowie uczcili pamięć zmarłych pracowników szkoły, porządkowali stare i zabytkowe groby. Klasy przygotowały prezentacje, filmy i prace plastyczne, obrazujące Święto Zmarłych - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. - Pragniemy zwrócić uwagę uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, szczególnie tych związani z historią naszego miasta, regionu i społeczności.


Dokumentowaniem przebiegu kolejnych, corocznych akcji zajmuje się Agnieszka Oleszycka - nauczyciel bibliotekarz w ZSP Krynica.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować