Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Uczniowie ZS w Marcinkowicach wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie

Uczniowie ZS w Marcinkowicach wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie

Uczniowie klas o profilu Przysposobienie Wojskowe Zespołu Szkół w Marcinkowicach wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Uroczystości były połączone z rocznicą JW - 6 batalionu logistycznego oraz 80. rocznicą utworzenia Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

W programie znalazły się m.in.: uroczysty apel, defilada, zwiedzanie Izby Pamięci Spadochroniarzy przy siedzibie 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.


Cieszy fakt, że wielu absolwentów naszej szkoły to żołnierze zawodowi, studenci Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Jesteśmy z nich bardzo dumni, życzymy żołnierskiej wytrwałości i odwagi – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. - Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, obecni uczniowie klas mundurowych zamienią szkolne mundury na te profesjonalne i tym samym zasilą szeregi zawodowej armii. Dziękuję porucznikowi Stanisławowi Badowskiemu z jednostki patronackiej - 6. batalionu dowodzenia z Krakowa oraz Paulinie Dareckiej i nauczycielom opiekunom za organizację wyjazdu.


Źródło: SPNS, fot. L. Kantor

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować