Pogoda - Sądeckie.pl4

Dzisiaj jest: 04. 03. 2021
Do końca roku: 302 dniUmyślnie wzniecił pożar. Podpalacz złapany na gorącym uczynku

Umyślnie wzniecił pożar. Podpalacz złapany na gorącym uczynku

Policjanci z Piwnicznej-Zdroju zatrzymali na gorącym uczynku 30-latka podejrzanego m.in. o umyślne podpalenie oraz włamanie.

 

Do zdarzenia doszło 19 lipca na terenie gminy Rytro. Tego dnia mężczyzna dostał się na ogrodzoną prywatną posesję, wszedł do sutereny budynku mieszkalnego i podpalił plastikową skrzynkę, w której znajdowały się przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego - informuje sądecka Policja.

 

Sprawca miał pecha, bo gdy wychodził z budynku zauważyła go jedna z mieszkanek posesji, po czym szybko ostrzegła pozostałych lokatorów o pożarze. 

 

Domownicy wybiegli przed budynek. Zauważyli dym oraz uciekającego mężczyznę. Niezwłocznie ugasili płomienie i zaalarmowali Policję. Za sprawcą pobiegł jeden z domowników - 46-letni mężczyzna, któremu sprawca w trakcie ucieczki groził przedmiotem przypominającym nóż.

 

Gdy na miejscu pojawili się policjanci, natychmiast podjęli pościg za sprawcą, którego zatrzymali na kolejnej posesji. Mężczyzna bowiem wdarł się na kolejny ogrodzony teren i ukrył się w domu, wbrew woli właściciela tej posesji - relacjonują funkcjonariusze.


30-letni mężczyzna usłyszał zarzuty. Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować