Uroczysta Sesja Rady Miasta Limanowa z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada jest datą, która ma szczególne znaczenie dla historii Polski. W tym dniu obchodzimy Święto Niepodległości, upamiętniając odzyskanie przez nasz kraj suwerenności po 123 latach zaborów. W Limanowej uroczystości związane z tym świętem trwają już od kilku dni i mają różnorodny charakter. Jednym z nich była LXXXVI Sesja Rady Miasta, która odbyła się dzisiaj w ramach 105. rocznicy powrotu Polski na mapę Europy. W sesji uczestniczył II wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Uroczysta Sesja Rady Miasta Limanowa z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości
Święto Niepodległości to święto wszystkich Polaków, którzy kochają swoją ojczyznę i cenią jej wolność. Limanowa pokazuje, że pamięta o swoich bohaterach i o swojej lokalnej historii, która jest częścią historii narodowej. Nie można zapomnieć o bitwie limanowskiej z 1914 roku, która była jednym z pierwszych sukcesów wojsk sprzymierzonych z Polską. Nie można też zapomnieć o cudzie limanowskim, kiedy to Matka Boża Bolesna miała ochronić miasto przed ostrzałem nieprzyjaciela. To dowód na to, że wiara i tradycja są nieodłącznym elementem polskiej tożsamości – powiedział wicewojewoda Mateusz Małodziński.


W trakcie Sesji Rady Miasta wicewojewoda Mateusz Małodziński wręczył prestiżowe odznaczenie państwowe. Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymała Urszula Kicińska. To wyróżnienie przyznawane jest przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego osobom, które tworzą, promują i chronią polską kulturę.


Podczas Sesji zaprezentowano także multimedialną prezentację pt. „Limanowska droga do polskiej niepodległości”. Swoimi umiejętnościami artystycznymi pochwalili się również uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować