Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 02. 2021
Do końca roku: 310 dniUrząd Miasta finansuje profilaktyczną akcję szczepień przeciw grypie dla mieszkańców od 60 roku życia

Urząd Miasta finansuje profilaktyczną akcję szczepień przeciw grypie dla mieszkańców od 60 roku życia

Szczepienia wykonywane będą w Centrum Medyczne „Batorego” Sp. z o.o.  Al. Batorego 77 w Nowym Sączu. Z bezpłatnych szczepień finansowanych przez Urząd Miasta Nowego Sącza mogą skorzystać mieszkańcy Nowego Sącza w wieku od 60 roku życia do 75 roku życia (przed ukończeniem 75 lat).  

Od 5 października br. można zapisać się na szczepienia wyłącznie pod numerem telefonu 537 982 935, w dni robocze w godzinach od 11.00 do 14.00.   Zapisy prowadzone będą do wyczerpania miejsc - decyduje kolejność zgłoszenia. 

Planowana data rozpoczęcia szczepienia od dnia 6 października br.  

W przeddzień planowanego szczepienia, pracownik przychodni skontaktuje się z zapisanym na szczepienie mieszkańcem Nowego Sącza (pod podanym podczas zapisu numerem kontaktowym) w celu przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego. W dniu  szczepienia, beneficjent programu zobowiązany będzie do okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jeśli w dokumencie tożsamości nie ma wskazanego miejsca zamieszkania, pacjent zobowiązany jest do okazania pracownikowi przychodni  innego dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania np. Karty Nowosądeczanina lub pierwszej strony formularza PIT złożonego za ubiegły rok (w przypadku składania deklaracji PIT drogą elektroniczną prosimy także o okazanie potwierdzenia złożenia deklaracji, tzw. UPO) lub inny dokument, zawierający miejsce zamieszkania w celu weryfikacji uprawnienia do bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Należy pamiętać o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 obowiązujących na terenie przychodni realizującej program szczepień przeciw grypie. Wymagane będzie, aby każdy uczestnik programu przyszedł na teren przychodni w maseczce ochronnej, dezynfekował ręce i zachowywał odpowiedni dystans społeczny. Pacjenci będą umawiani indywidualnie, na określoną godzinę, tak aby w poczekalni przebywało w jednym czasie jak najmniej osób.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz w miejscu wykonywania szczepienia. 

Pacjenci będą szczepieni szczepionką  Vaxigrip Tetra, zarejestrowaną na obecny sezon epidemiczny 2020/2021. 

W razie pytań osoby zainteresowane są proszone o kontakt z Wydziałem Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza od poniedziałku do piątku w godz. 8 00 – 15 00 pod numerem telefonu:  18 44 86 790.

Informacja o szczepieniach przeciw grypie – poza programem szczepień finansowanych przez Miasto Nowy Sącz.

Zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 sierpnia 2020 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, od 1 września 2020 r. szczepienia przeciw grypie na podstawie recepty są refundowane w wysokości 50 % dla:

  • dzieci w wieku od 3 do 5 lat,
  • dorosłych, do 65 roku życia z chorobami współistniejącymi np. z chorobami metabolicznymi, cukrzycą, kardiologicznymi, oddechowymi ( np. astma oskrzelowa) po transplantacjach,
  • kobiet w ciąży,
  • dorosłych od 65 roku życia do 75 roku życia.

Osoby, które ukończyły 75 lat mają prawo do bezpłatnych szczepień finansowanych przez NFZ na podstawie recepty wystawionej przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Warto przypomnieć, że w Polsce można dostać e-receptę, dlatego osoby, które  mają ukończone 75 lat prosimy o kontakt ze swoim lekarzem rodzinnym.

 

Źródło: UMNS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować