Utalentowani instrumentaliści nagrodzeni

Wczoraj na deskach Starosądeckiego Centrum Kultury odbył się koncert laureatów XXVII Powiatowego Konkursu Młodych Muzyków - Instrumentalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Nagrodzono 153 osoby. Nagrody wręczał im starosta Marek Kwiatkowski i ppłk Stanisław Strączek. Gości powitał dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu - Krzysztof Szewczyk.

Utalentowani instrumentaliści nagrodzeni

Jury w składzie: ppłk Stanisław Strączek (przewodniczący), Sławomir Biel, Zbigniew Kogut, Jarosław Kuśnierz, Szymon Łęczycki, Bartosz Życzyński przesłuchało w sumie 242 uczestników.


Po wysłuchaniu wszystkich występów, postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix za wybitną prezentację otrzymali: Lena Gołdyn z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu w kategorii skrzypce i Patryk Olchawa ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku w kategorii gitara KLASYCZNA i Julia Biel ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku w kategorii flet.

TRĄBKA (KATEGORIA WIEKOWA II): I miejsce Szymon Filip - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Felix Beaman - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III miejsce Mateusz Dudzik - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Kamil Dudziak - Świetlica Młyńczyska.

TRĄBKA (KATEGORIA WIEKOWA III): I miejsce Szymon Myjak - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Rafał Gaura - Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, III miejsce Bartosz Gromala - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Weronika Słowik - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Beata Sadkiewicz - Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku.

EUFONIUM: wyróżnienie Błażej Curzydło - Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku.

SKRZYPCE (KATEGORIA WIEKOWA I): I miejsce Jakub Dziedzic, Maria Gilicka - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Zofia Gołąb, Lena Grzegorzek - Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, III miejsce Milena Święs - American Club Nowy Sącz, Karolina Stawiarska - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu. Wyróżnienie Anna Duda, Hanna Gierszewska - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku.

SKRZYPCE (KATEGORIA WIEKOWA II): I miejsce Wiktoria Biel - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Tomasz Janur - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Anna Sokołowska - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, III miejsce Nikola Bodziony, Antoni Kofin - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Rozalia Grzyb - Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku. Wyróżnienie Klara Sobczyńska - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu, Joanna Liszka - Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, Julia Marczyk - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Piotr Najduch - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Katarzyna Polańska - Kwiecień - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Emilia Pióro - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu.

SKRZYPCE (KATEGORIA WIEKOWA III): II miejsce Natalia Polańska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, III miejsce Mateusz Smyda - Szkoła Podstawowa w Powroźniku, Amelia Tarasek.

SKRZYPCE (KATEGORIA WIEKOWA IV): Wyróżnienie Kamila Dynowska - Szkółka Muzykowania Ludowego w Piątkowej.

GITARA (KATEGORIA WIEKOWA I): I miejsce Artur Klimczak - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Milena Gierszewska - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Bartosz Zasadni - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

GITARA (KATEGORIA WIEKOWA II): I miejsce Lena Widuch - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Alicja Popielec - Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie Filia w Chełmcu, III miejsce Natalia Popielec - Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie Filia w Chełmcu. Wyróżnienie Piotr Jaskulski - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu.

GITARA (KATEGORIA WIEKOWA III): I miejsce Szymon Stanko - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Natalia Sarata - Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, II miejsce Justyna Oleś - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III miejsce Justyna Cebula. Wyróżnienie Olga Tokarczyk - Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Antonina Zwolenik - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Nowym Sączu.

GITARA (KATEGORIA WIEKOWA IV): I miejsce Miłosz Koszut, III miejsce Bartosz Kalemba - Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu.

PERKUSJA (KATEGORIA WIEKOWA II): I miejsce Wiktor Gwiżdż - Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach, Filip Wysowski - Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach, II miejsce Wojciech Kuchnia - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Leszek Zagórowski - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Wyróżnienie Szymon Weiman - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

PERKUSJA (KATEGORIA WIEKOWA III): I miejsce Adrianna Ślipek - Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.

PERKUSJA (KATEGORIA WIEKOWA IV): I miejsce Grzegorz Pietrzak - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Julia Pasiut - Centrum Edukacji Artystycznej w Gołkowicach.

FORTEPIAN (kategoria wiekowa I): I miejsce Antonina Pajor – Szkoła Podstawowa Nr 14 w Nowym Sączu, Jan Wójcik – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Milena Kołodziej – AGN Ognisko Muzyczne, Monika Totoś – Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej, Karol Obrzud – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Julia Garwol – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, III miejsce Maja Siedlarz – Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Kraina Marzeń” w Nowym Sączu. Wyróżnienie Chloe Pazgan – AGN Ognisko Muzyczne, Julia Ogorzały – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Adrianna Bobrek - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu.

FORTEPIAN (kategoria wiekowa II): I miejsce Justyna Kaczor – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu, Szymon Wójcik - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Szymon Niezabitowski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Szymon Gargas – Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu Krzysztof Golenia - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu Luiza Tokarz - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III miejsce Hanna Kudrzycka – AGN Ognisko Muzyczne, Franciszek Oleksy - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Nadia Kopkowicz – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu. Wyróżnienie Blanka Bochenek - Szkoła Podstawowa Nr 20 w Nowym Sączu, Anna Gancarczyk – AGN Ognisko Muzyczne, Agnieszka Szajewska – Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach, Weronika Gucwa - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Maja Kożuch - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Kirył Maksymczuk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Zuzanna Styrna – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Julia Chorążewski – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu.

FORTEPIAN (kategoria wiekowa III): I miejsce Malwina Chochorowska – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Arkadiusz Tokarczyk - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Alicja Wójcik – AGN Ognisko Muzyczne, Rita Gajewska - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, Maya Basiaga-Zydroń - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu, III miejsce Karolina Biedroń – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku. Wyróżnienie: Max Luberda – Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu, Helena Loesch – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu.

FORTEPIAN (kategoria wiekowa IV): I miejsce Katarzyna Sasak, Mikołaj Sokołowski - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Józefina Lentas, Aleksandra Ortyńska – Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wyróżnienie Bartłomiej Pogwizd, Zofia Dyrek – American Club Nowy Sącz.

AKORDEON (kategoria wiekowa I): I miejsce Karol Jurczak - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Antoni Skrzypiec – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej. Wyróżnienie Kacper Pietrzyk – Szkoła Podstawowa w Rogach.

AKORDEON (kategoria wiekowa II): I miejsce Szymon Hejmej – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Bartosz Książkiewicz – Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej, Marta Maria Cebula. Wyróżnienie Maciej Prociuk – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej.

AKORDEON (kategoria wiekowa III): I miejsce Mateusz Szewczyk, II miejsce Krzysztof Chęciński – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, Wojciech Cieślik – Ognisko Muzyczne przy Szkole Podstawowej w Kłodnem, Maciej Cebula. Wyróżnienie Piotr Cięciwa – Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju.

AKORDEON (kategoria wiekowa IV): I miejsce Michał Broda – Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.

FLET (kategoria wiekowa I): I miejsce Karolina Klimczak - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Barbara Strama – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej, III miejsce Anna Baran - Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu.

FLET (kategoria wiekowa II): I miejsce Oliwia Tokarczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, II miejsce Jagna Stefanowicz – Świetlica Młyńczyska, Anna Maria Szczepaniak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Paulina Tajak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej.

FLET (kategoria wiekowa III): I miejsce Barbara Krzyżak – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, Małgorzata Jagieła – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Martyna Franczyk – Świetlica Młyńczyska, Emilia Atłas – Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku, III miejsce Milena Kowalska.

KLARNET (kategoria wiekowa II): I miejsce Hanna Stefanowicz – Świetlica Młyńczyska, II miejsce Patrycja Babiarz – Świetlica Młyńczyska, Jakub Gabryś – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, III miejsce Anna Pietrzak – Świetlica Młyńczyska, Ignacy Kutek – Świetlica Młyńczyska. Wyróżnienie Magdalena Szumilas – Świetlica Młyńczyska, Michał Opiela – Szkoła Podstawowa w Brzeznej-Litaczu.

KLARNET (kategoria wiekowa III): I miejsce Dorota Ruchała – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu – Placówka w Paszynie, Gabriela Dominik – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Oliwier Węgrzyn – Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobrej, II miejsce Krzysztof Piwowarczyk – Świetlica Młyńczyska, III miejsce Julia Petryszak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu. Wyróżnienie Magdalena Sierotowicz – Szkoła Podstawowa w Koniuszowej.

SAKSOFON (kategoria wiekowa I): I miejsce, Lena Biel. Wyróżnienie Jakub Tokarczyk.

SAKSOFON (kategoria wiekowa II): I miejsce Julia Bochenek – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu – Placówka w Paszynie, Julia Chlipała - Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, II miejsce Karolina Banach – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. Wyróżnienie Hubert Kędroń – Świetlica Młyńczyska.

SAKSOFON (kategoria wiekowa III): I miejsce Justyna Szumilas – Świetlica Młyńczyska, II miejsce Gabriela Wąchała – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, III miejsce Mateusz Jodłowski – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Filip Dominik – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Piwnicznej Zdroju. Wyróżnienie Wiktor Pater – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

SAKSOFON (kategoria wiekowa IV): II miejsce Klaudia Wyżycka – Świetlica Młyńczyska, III miejsce Iwona Kurzeja – Świetlica Młyńczyska, Wiktor Dulański – Świetlica Młyńczyska.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować