Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Uwaga na FakeNewsy na temat koronawirusa

Uwaga na FakeNewsy na temat koronawirusa

W ostatnim czasie, w sieci pojawia się coraz więcej fake newsów związanych z koronawirusem.

 

Jednym z nich jest np. powstanie rzekomej zasieki w małopolskiej miejscowości, która została odizolowana od reszty świata. Jak się okazuje żadna ze służb nie podjęła tego typu działań, a po wysłaniu w teren patrolu Policji, okazało się, że zgłoszenie jest fałszywe.

 

Inna sytuacja odnosi się do infromacji o ucieczce pacjenta z podejrzeniem koronawirusa z SOR-u w jednej z małopolskich miejscowości. Szpitalny Odział Ratunkowy musiał oczywiście zostać zdezynfekowany, a grupa osób z tzw. kontaktu objęta kwarantanną. Pacjent przekraczył granicę, Policja go szukała, a informację o sytuacji przekazała do służb drugiego kraju, gdzie mężczyzna zostaje rzekomo zlokalizowany i poddany kwarantannie.

 

Przykład trzeci o którym niedawno było głośno. Pacjentowi na SORZ-e nie chciało się czekać w kolejce więc przekazał informację, że w ostatnim czasie był we Włoszech. Po zebraniu wywiadu lekarskiego okazuje się, że to nieprawda, a jemu samemu nie chciało się po prostu czekać w kolejce. 

 

Poniżej inne przykładowe #FakeNews-y:

 

 

W każdym z powyższych przypadków możemy mieć do czynienia z naruszeniem prawa. Nie można nikogo niepotrzebnie narażać, jeśli lekarze stwierdzą u kogoś podejrzenie choroby zakaźnej, składać fałszywych zawiadomień czy publikować fake newsów o zagrożeniu.

 

Źródło: KGP, KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować