Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

W czterech lokalizacjach otwarto nowoczesne wiaty rowerowe

W czterech lokalizacjach otwarto nowoczesne wiaty rowerowe

Za nami ostatni etap projektu współpracy „Karpaty na dwóch kołkach”, w ramach którego LGD „KORONA SĄDECKA” utworzyła miejsca obsługi rowerzystów w gminach swojego obszaru, tj. w:

  • Mieście Grybów – przy ul. Topolowej.
  • Gmina Kamionka Wielka – przy budynku Urzędu Gminy w Kamionce Wielkiej.
  • Gmina Chełmiec – przy Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku.
  • Gmina Grybów – przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.


Powstała architektura obejmuje: wiatę rowerową, zestaw parkowy do odpoczynku, stację naprawczą rowerów oraz interaktywną mapę, dzięki której turyści i rowerzyści mogą zapoznać się z dostępnymi trasami/ścieżkami rowerowymi oraz towarzyszącymi im obiektami.


Całkowita wartość inwestycji wyniosła 362 000,00 zł. Wykonawcą infrastruktury była firma GRANDSOL sp. z o.o.


Odbiór wykonanej architektury turystycznej nastąpił w dniu 09.11.2021r. przy udziale włodarzy i przedstawicieli poszczególnych gmin, LGD KORONA SĄDECKA”, inspektora nadzoru oraz przedstawiciela wykonawcy.


Przypominamy, że budowa małej architektury turystycznej była jednym z działań projektu obejmującego również organizację 4-dniowego rajdu rowerowego i konkursu dla rowerzystów, którego celem była promocja turystyki rowerowej na obszarze LGD.


Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Źródło: Gm. Chełmiec, fot. Gm. Kamionka Wielka, Gm. Chełmiec

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować