Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W Gminie Łabowa zakończyła się długo wyczekiwana inwestycja

W Gminie Łabowa zakończyła się długo wyczekiwana inwestycja

13 października w Nowej Wsi uroczyście otwarto długo wyczekiwane wielofunkcyjne boisko sportowe. Po okolicznościowych przemówieniach zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez młodzież ze szkoły podstawowej w Nowej Wsi. W dalszej części nastąpiło poświecenie i otwarcie boiska.

Warto marzyć! spełnia się moje kolejne marzenie, coś na co czekaliście wiele lat staje się faktem! Cieszę się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu jesteśmy w stanie w takiej małej Gminie jak Łabowa wychować przyszłych reprezentantów w sportach zespołowych, jestem pewna że na tej sali siedzi przyszły Jakub Błaszczykowski, Marcin Gortat czy Katarzyna Skowrońska-Dolata. Oddając to boisko tworzymy Wam świetne warunki. Teraz czas na Was, na Wasz charakter, na waszą chęć do pracy, słuchajcie swoich nauczycieli, trenerów. Wszystko drogie dzieci jest w waszych rękach i nogach a ograniczają Was tylko wasze marzenia! – powiedziała Wójt Gminy Łabowa Marta Słaby.Budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi dofinansowano ze środków Budżetu Państwa z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2020. Całkowita wartość wybudowanego obiektu to 514 083,48 zł, wartość pozyskanego dofinansowania: 239 562,90 zł.


Dziękuję ludziom, którzy przyczynili się, że możemy spełnić Wasze marzenia. Serdeczne podziękowania dla Pana Ministra Jacka Osucha, dziękuję Panu Łukaszowi Kmicie - Wojewodzie Małopolski, za nieoceniona pomoc, dziękuje Panu Tadeuszowi Zarembie Dyrektorowi Departamentu Generalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Dziękuję również Panu Senatorowi Wiktorowi Durlakowi oraz parlamentarzystom z naszego okręgu. Ogromne podziękowania dla pracowników Gminy Łabowa, dla projektanta Przemysława Gosztyły z Area-Studio 3 oraz firmie Bud Mat wykonawcy boiska – zakończyła Wójt Gminy Łabowa Marta Słaby.


Wielofunkcyjne boisko jest przystosowane do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Ma wymiary 22 x 44 m, a jego nawierzchnia została wykonana ze sztucznej trawy syntetycznej. Oprócz boiska wykonano odwodnienie w postaci drenów z odprowadzeniem do szczelnych zbiorników na wodę opadową, która w okresie letnim będzie wykorzystywana do podlewania terenów zielonych.


Obiekt posiada oświetlenie, jest wyposażone w bramki, stojaki, ławki oraz demontowaną trybunę systemową z siedziskami stadionowymi. Całość została ogrodzona wysokim ogrodzeniem panelowym.


Źródło: Gm. Łabowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować