W Korzennej remontują lokal dla uchodźców z Ukrainy

Trwa remont budynku w Korzennej, który ma być przeznaczony na tymczasowe lokale dla uchodźców z Ukrainy. W prace włączyli się także strażacy z jednostki OSP Korzenna-Centrum, Stowarzyszenie Aktywni dla Rozowju oraz Koło Gospodyń Wiesjkich w Łyczanej.

W Korzennej remontują lokal dla uchodźców z Ukrainy

Obiekt znajduje się w sąsiedztwie dworu w Korzennej i był niegdyś siedzibą Banku Spółdzielczego w Korzennej. Potem korzystały z niego warsztaty terapii zajęciowej, a po ich przeprowadzce do Bukowca, budynek nie był wykorzystywany.


Teraz będzie jednym z obiektów przygotowywanych przez gminę, w którym urządzone zostaną tymczasowe lokale dla ofiar wojny w Ukrainie.


W prace przygotowawcze włączyli się druhowie z OSP Korzenna-Centrum, którzy w sobotę (12 marca) wykonywali m.in. prace malarskie oraz układali płytki podłogowe. W nadchodzącym tygodniu roboty obejmą także modernizację instalacji zapewniającej ciepłą wodę. Do przygotowania budynku konieczne będzie także wyposażenie pomieszczeń. Wśród najpilniejszych potrzeb są materiały budowlane, szafy, łóżka, pościele, pralki lub pieniądze na ich zakup.


Wszyscy, którzy chcieliby się włączyć w akcję pomocy uchodźcom, proszeni są o kontakt z Urzędem Gminy w Korzennej.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować