Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

W krakowskiej Tauron Arenie powstanie masowy punkt szczepień

W krakowskiej Tauron Arenie powstanie masowy punkt szczepień

W kolejnych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko Covid-19 dzięki czemu możliwe będzie przyspieszenie procesu szczepień w Małopolsce i w Krakowie. Jak poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita na briefingu prasowym, w krakowskiej Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych.

W Małopolsce zostało wykonanych blisko 0,5 mln szczepień, co plasuje nas na piątym miejscu w Polsce. W związku z planowanym zwiększeniem liczby dostaw szczepionek konieczne jest rozbudowanie potencjału małopolskich punków szczepień. Krakowska Tauron Arena jest doskonałym obiektem, którego kubatura pozwoli uruchomić masowy punkt szczepień, a tym samym znacząco zwiększyć liczbę osób zaszczepionych.


W Tauron Arenie zostaną wybudowane najprawomocniej cztery duże punkty szczepień. Jest tutaj olbrzymi parking na prawie 300 miejsc, więc mieszkańcy będą mogli podjechać swoimi samochodami. Wszystko będzie zorganizowane w taki sposób, aby nie było problemu z przepływem osób chętnych do szczepienia. W miarę potrzeb i możliwości miasto oddaje do dyspozycji również ZOL przy ulicy Wielickiej i centrum kongresowe ICE, gdzie również mogłyby być zorganizowane punkty szczepień – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.


Kluczowe znaczenie odegra w tych działaniach Szpital Uniwersytecki w Krakowie. To ta placówka była pierwszą w Małopolsce, gdzie wykonane zostało szczepienie przeciw SARS-CoV-2. Teraz ten szpital podejmie się zadania utworzenia masowego punktu szczepień – o potencjale, który pozwoli szczepić możliwie największą liczbę osób.


Ze swojej strony zapewniam, że na ile to będzie możliwie, to zorganizujemy w Tauron Arenie punkt szczepień w najbardziej profesjonalny sposób. Dla nas, jako Szpitala Uniwersyteckiego, jest to pewnego rodzaju wyzwanie, bo jesteśmy przyzwyczajeni do działań w obrębie budynków i infrastruktury medycznej. (…) W Tauron Arenie będziemy mogli szczepić nawet do 2 tys. osób dziennie, stąd założenie jest takie, że ograniczymy szczepienia w dotychczasowych lokalizacjach – mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.


Źródło: MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować