W Krynicy-Zdroju rozpoczęło się międzynarodowe wydarzenie – Krynica Forum 2023

W perle małopolskich uzdrowisk rozpoczęło się wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie – Krynica Forum 2023. Przez kolejne trzy dni Krynica Zdrój będzie przestrzenią dyskusji o najważniejszych obecnie wyzwaniach społecznych i gospodarczych dla Polski, Europy i świata. Organizatorem Forum jest Stowarzyszenie Instytut Kościuszki. Województwo Małopolskie jest Partnerem Głównym tego wydarzenia.

W Krynicy-Zdroju rozpoczęło się międzynarodowe wydarzenie – Krynica Forum 2023

Celem forum jest wzmacnianie bezpieczeństwa, dobrobytu, społecznej spójności oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Środkiem do osiągnięcia tego celu ma być wymiana myśli i merytoryczna dyskusja na najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze oraz synergia i umacnianie relacji pomiędzy decydentami i liderami.


W uroczystej gali otwarcia Krynica Forum 2023 wzięli udział m.in. Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nauseda i Premier Republiki Korei Han Duck – soo.


Serdecznie witam wszystkich uczestników rozpoczynającego się krynickiego forum. Dla nas, dla całej naszej wspólnoty - to ogromny zaszczyt gościć Państwa. Witamy Was bardzo serdecznie w Małopolsce - mówił marszałek Witold Kozłowski witając uczestników wydarzenia.


Pozwólcie, że w sposób szczególny podziękuję za obecność Prezydentowi Rzeczypospolitej, Panu Andrzejowi Dudzie, który nieustannie nas wspiera, który objął patronatem honorowym to wydarzenie i zaprosił do udziału w Forum szczególnych gości. Cieszymy się i jesteśmy wdzięczni Panie Prezydencie - podkreślił gospodarz regionu.


Jesteśmy zaszczyceni obecnością Pana Gitanasa Nausedy - Prezydenta Litwy. Pana uczestnictwo w Krynica Forum to piękny i ważny dla nas gest. Dziękuję, że jest z nami Premier Republiki Korei, Pan Han Duck – soo. Pan premier przybył wraz z delegacją, aby wziąć udział w Forum Koreańsko-Polskim, podczas którego będziemy mogli podkreślić strategiczny wymiar współpracy między naszymi narodami i krajami - dodał marszałek Witold Kozłowski.


W swoim wystąpieniu marszałek Witold Kozłowski podkreślił znacząca rolę naszego regionu, który jest Partnerem Głównym tego wydarzenia.


Małopolska to region, w którym mieszkają fantastyczni ludzie, to miejsce gościnne i bezpieczne, tutaj nowoczesność przeplata się z tradycją, solidarność łączy się z szacunkiem dla godności drugiego człowieka, a mieszkańcy ze szczerą życzliwością i sympatią odnoszą się do wszystkich gości - mówił marszałek Kozłowski.


Marszałek zaznaczył także, że krynickie forum jest odpowiedzią na – szczególnie wyraźnie widoczną w dzisiejszych czasach - potrzebę dialogu i wymiany poglądów.


Krynica Forum 2023 to bardzo ważne, międzynarodowe wydarzenie, które łączy przedstawicieli wielu dziedzin życia. Przez najbliższe dni Krynica Zdrój - perła polskich uzdrowisk - będzie centrum spotkań krajowych i zagranicznych liderów. Niech tutaj i teraz rodzą się śmiałe pomysły rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. Życzę owocnych obrad, gorących dyskusji i miłego pobytu w Małopolsce - zakończył swoje wystąpienie marszałek Witold Kozłowski.


***

Konferencja „Krynica Forum 2023 Empowering the Region - Debaty o Bezpieczeństwie, Współpracy i Przyszłości” odbywa się w Krynicy Zdroju w dniach 13-15 września br. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie.


Województwo Małopolskie jest Partnerem Głównym Krynica Forum 2023.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować